7. 4. svátek má Hermína




Sportují, zdokonalují se a pomáhají. Vzdělávací projekt láká i příbramské studenty

1. prosince 2022   (06:08)
Sportují, zdokonalují se a pomáhají. Vzdělávací projekt láká i příbramské studenty
foto: OA a VOŠ Příbram / se souhlasem

Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu se aktuálně účastní čtyři desítky studentů Obchodní akademie a Vyšší odborné školy Příbram. „Zájem stále roste, a to i díky absolventům programu, kteří sdílí s mladšími spolužáky své zkušenosti,“ uvádí koordinátorka programu Vladimíra Klasnová.


Česká republika je jednou ze 130 zemí, kde se mohou mladí lidé ve věku od 14 do 24 let zapojit do vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE). Centrum DofE funguje od června 2018 na Obchodní akademii a Vyšší odborné škole Příbram (OA a VOŠ), programem dosud prošlo 55 studentů školy. V současné době je do něj aktivně zapojeno 40 účastníků, a to ve všech třech oblastech jeho zaměření – pohybu, dovednostech a dobrovolnictví. „Zájem stále roste, a to i díky našim absolventům programu, kteří sdílí s mladšími spolužáky své zkušenosti,“ uvádí koordinátorka projektu DofE na OA a VOŠ Příbram Vladimíra Klasnová.

Ze sportovních aktivit příbramští středoškoláci nejvíce preferují běh a posilování. Pestřejší škálu představuje oblast rozvoje dovednosti. „Kromě oblíbeného vaření, hry na hudební nástroj a studia cizích jazyků je to i rozvoj v oblasti herectví a moderování nebo úprava fotografií a tvorba příspěvků na sociální sítě,“ představuje Vladimíra Klasnová rozsah zájmů.
Účastníci programu si dále musí najít čas na pomoc ostatním. Možnost pracovat jako dobrovolník nabízí Dobrovolnické centrum ADRA Příbram, kde se studenti školy věnují doučování dětí a tráví čas se seniory. „Stáli také u zakládání klubu Pátečníci a někteří zde pracují nebo pracovali jako koordinátoři i po ukončení DofE,“ dodává koordinátorka. Dobrovolnictví lze plnit i ve škole. Studenti založili a vedou školní Instagram, pořádají školní turnaje v šachách, sudoku nebo piškvorkách, v neposlední řadě pak organizují charitativní sbírky.
Cílem programu je motivovat mladé lidi k osobnímu zdokonalování, smysluplnému trávení volného času a podpořit dovednosti pro budoucí studium a kariéru. V jeho závěru absolvují týmovou expedici v přírodě. Ty jsou podle Vladimíry Klasnové odměnou za vytrvalost a pravidelnou činnost. Během výjezdů studenti poznávají okolí Příbrami, zájmu se těší kanoistika na Otavě a silný zážitek přinesla horská turistika v rakouských Alpách. V tomto školním roce chystá OA a VOŠ Příbram pravidelné schůzky v DofE klubu a na jeho konci ještě outdoorový den.
Cílem programu je motivovat mladé lidi k …
foto: OA a VOŠ Příbram / se souhlasem

Aktivity DofE oceňuje také Středočeský kraj. Letos v květnu bylo s českým zastoupením DofE uzavřeno Memorandum, kde se mimo jiné zavazuje k uhrazení ročního příspěvku krajským školám a školským zařízením. Středočeští radní tak v minulém měsíci odsouhlasili částku ve výši 15 000 korun pro každou z krajských příspěvkových organizací, která o ni požádala. Celková hodnota finanční podpory je 255 tisíc korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Dva noční ohňostroje pod okny hotelu v Prostějově měly Příbram rozhodit. Místo toho … SPORT Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě … AKTUÁLNĚ Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Velikonoční víkend v Rožmitále pod Třemšínem doslova ožil vodáckou tradicí. V sobotu … FOTOGALERIE Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Místa na letních táborech ve Středočeském kraji se postupně zaplňují, některé … Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Zpěvačka Lucie Bílá prožila jeden z nejdůležitějších dnů svého života právě v … LIFESTYLE Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika ZDUCHOVICE – Situace na hnojišti se starou slámou v obci Zduchovice se opět vyhrotila. … AKTUALIZOVÁNO Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Příbram padla v Prostějově 2:5 a v semifinálové sérii 2. ligy prohrává 0:3 na zápasy. … SPORT Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi … PŘÍRODA „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další … SPORT
Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz