Sportovní den přilákal na hřiště pod Svatou Horou přes 350 dětí
14. září 2023 (09:49)
Dalších 10 fotografií v galerii
foto: Vladimír Holan / se souhlasem
Odbor školství ve spolupráci s Českou unií sportu zorganizoval v úterý 12. září na hřišti pod Svatou Horou již třetí ročník sportovního dne pro místní školáky. V krásném slunečném dni si více než 350 dětí ze třetích tříd ZŠ vyzkoušelo rozličné sporty.
V úterý 12. září se na hřišti pod Svatou Horou uskutečnil Sportovní den pro školáky. Již třetí ročník ve spolupráci s Českou unií sportu byl věnován žákům třetích tříd základních škol a nabídl hned 12 sportovních stanovišť, které zajišťovali trenéři a trenérky příbramských sportovních klubů.
Letní počasí přilákalo více než 350 dětí, které si tak mohly vyzkoušet nejen tradiční sporty jako je fotbal, hokej, gymnastiku, volejbal, nebo atletiku, ale i bojové sporty, aerobic, cheerleading, flag fotbal, přetahování lanem a několik dalších. Potěšujícím důkazem, že většina příbramských klubů bere tuto akci vážně, byl i vysoký počet známých sportovců jako Tomáš Wágner a Martin Melichar z FK Příbram, Jan Mašek z Pankration Gymu, Daniel Rosenbaum a Martin Šábrt z VK Příbram a řada dalších.
foto: Vladimír Holan / se souhlasem
Organizátoři akci využili také k provedení dotazníkového průzkumu na téma sportování dětí. Z předběžných a neúplných výsledků vyplývá, že 12 % z přítomných dětí vůbec nesportuje, 25 % jen několikrát do měsíce. Ti, kteří sportují pravidelně (cca 51 %) jsou již zapsáni v některém sportovním klubu, část dětí (20 %) sportuje s rodiči.
Každý při odchodu dostal adresář všech místních sportovních klubů s potřebnými kontakty. Všem dětem, zástupcům škol i přítomným sportovcům patří dík za účast a sportovní úsilí v náročných podmínkách velmi teplého dne. Úsměvy dětí a radost z pohybu byly tou nejlepší odměnou.
foto: Vladimír Holan / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Druhá fáze modernizace tělocvičen ZŠ Březnice je dokončena
•Chci dokázat světu, že i my Romové můžeme něčeho dosáhnout, líčí klientka Bedny
•Bedna znamená důvěru. Klientům nasloucháme a pomáháme, říká koordinátorka
Další články
Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost
Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické …
LIFESTYLE
Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena
Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na …
AKTUÁLNĚ
/FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále!
Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých …
SPORT
Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře
Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť
Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti …
FOTOGALERIE
Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí
Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré …
FOTOGALERIE
Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group
Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že …
Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa
Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest
Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z …
AKTUÁLNĚ
Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost.
Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: …
ZDRAVOTNICTVÍ














