12. 7. svátek má Bořek

Spolek ve čtvrtek slaví DESET let své činnosti!

1. února 2018   (12:34)
Spolek ve čtvrtek slaví DESET let své činnosti!

Spolkaři děkují za letitou práci odcházejícímu předsedovi Liboru Michvocíkovi. Velký dík putuje rovněž ke všem jeho sponzorům a Městu Příbram.



Příbramský Spolek ve čtvrtek, který vznikl s chutí představovat v našem městě rozličné (a původně i netypické) kulturní formáty, letos slaví desetileté výročí svého vzniku. Spolkem “prošla” nebo v něm působí řada výrazných postav příbramské kulturní scény. Mezi jeho zakladatele patřil novinář, skaut a muzikant Zdeněk Hejkrlík, v řadách členů naleznete další známá jména spojená s hudbou (Jiří Hejnic, Vladimír Matějka, Jiří Prášil), architekturou (Dominika Šmatláková, Jan Praisler), skateboardovou a bikeovou scénou (Jaroslav Frýdl) vědou a výtvarnem (Ivo Burian) nebo místní historií (Daniel Doležal). Jeho novým předsedou se včera stal multiinstrumentalista, zpěvák a legenda zdejší hudební scény Petr Vašina.

Deset let, to je zhruba 520 čtvrtků a více než dvě stovky uspořádaných akcí. Za deset let představil Spolek ve Čtvrtek v Příbrami nové formáty jako 5 minut slávy (D-klub), jazzové koncerty (kavárna KD), čtení známých českých autorů (namátkou Petry Hůlové, Emila Hakla, Terezy Boučkové), filmové přehlídky Snowfilmfest a Expediční kamera (kino), folkové sedánky, cyklus vzpomínkových koncertů spojených s Karlem Krylem, Korzo Obora, přednášky cestovatelů, vědců i dvou prezidentských kandidátů. Členové a členky spolku jsou rovněž neodmyslitelně spojeni s restaurací Kulturního domu v Příbrami, ergo s Hauzem.

Své narozeniny slaví spolkaři neutuchající činností v oblastech, kde se jim líbí. Jejich aktivity jsou i letos otevřeny zájmu nejširší veřejnosti. Nejbližší událostí je povídání s cestovatelkou nalehko Viktorií Hlaváčkovou, které se uskuteční ve čtvrtek 1. února v Čajovně Na Zemi od 19 hodin. Mimo dalších, tradičních akcí, jako jsou filmové přehlídky, bude následovat přednáška o domácím pivovarnictví, již 22. února přednese Příbramák Ondřej Sztacho, nebo vzpomínka na Fanču Kaláta, která se uskuteční 11. 10. Vyvrcholením spolkařských aktivit bude i v letošním roce Korzo Obora. Celodenní oslava pouličního divadla, hudby, šikovných rukou a gastronomických specialit letos obsadí příbramské nábřeží 26. května. Kulturní program, který bude spolek tradičně postupně odtajňovat a jehož se loni zúčastnily asi tři tisíce lidí, bude opět celý zdarma.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Markéta Škodová
autor: JP








Další články

Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. … ZAJÍMAVOSTI Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými … AKTUÁLNĚ Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších … NEPŘEHLÉDNĚTE Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v … AKTUÁLNĚ Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Senior Point v Příbrami, který letos slaví deset let své činnosti, rozšířil nabídku … AKTUÁLNĚ
Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Prstnatec Fuchsův patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Na první pohled zaujme … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz