14. 2. svátek má Valentýn

Spíš na blátě než na sněhu. O Vánocích se teploty přes den udrží nad nulou

9. prosince 2019   (11:34)
Spíš na blátě než na sněhu. O Vánocích se teploty přes den udrží nad nulou

„Období od 9. prosince 2019 do 5. ledna 2020 by mělo být teplotně normální, respektive slabě nadnormální,“ uvedli meteorologové.



Teploty budou v prosinci podle meteorologů průměrné až nadprůměrné. Ochladit by se mělo až těsně před Vánoci, o svátcích se budou teploty přes den pohybovat kolem bodu mrazu.

„V následujících čtyřech týdnech se očekávají teploty většinou na horní hranici běžných hodnot pro danou roční dobu, v prvních dvou týdnech i nad touto hranicí. Z hlediska celkového množství srážek by mělo být období od druhé dekády prosince do 5. ledna příštího roku jako celek v normálu, příp. slabě nad normálem, “ informují meteorologové.

Relativně nejvíce srážek se očekává v prvních dvou předpovědních týdnech (do 22. prosince), v ostatních týdnech by se srážkové úhrny měly pohybovat na rozhraní průměrných až podprůměrných hodnot.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 9. prosince do 5. ledna je minus 0,8 stupně Celsia. Podle záznamů vedených od roku 1951 bylo nejchladněji v roce 1996, kdy průměr činil mínus 6,2 stupně Celsia. Zatím nejvyšší průměr 2,7 stupně meteorologové zaznamenali v roce 1987.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: top








Další články

Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Několik nehod bylo hlášeno najednou v sobotu odpoledne. Jedna u Hájů, druhá v … AKTUALIZOVÁNO Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Středočeský kraj má za sebou epidemiologicky náročný rok. Hygienici v roce 2025 řešili … Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Barevné masky, smích, hudba a zábava pro malé i velké. Kulturní dům Dobříš se už po … Dobříš Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Město Rožmitál pod Třemšínem přichází s finanční podporou pro nové občánky. Dětem … Nepřehlédněte Sportoviště u ZŠ Bratří Čapků čeká rozšíření Sportoviště u ZŠ Bratří Čapků čeká rozšíření Sportovní zázemí u Základní školy Bratří Čapků letos projde významnou proměnou. Město … Petunia mluví o vůli pokračovat. A co fakta z dokumentů města? Petunia mluví o vůli pokračovat. A co fakta z dokumentů města? Po reakci jednatelky Zahradnictví Petunia, která odmítla, že by podnik chtěl v areálu … Sobotní zlom v počasí: Od západu dorazí sněžení, může napadnout až 12 centimetrů Sobotní zlom v počasí: Od západu dorazí sněžení, může napadnout až 12 centimetrů Nové výstupy numerických modelů zpřesnily vývoj počasí na víkend. Sobota přinese na … Turistický boom ve Středních Čechách: Brdy a Příbram lákají stále víc návštěvníků Turistický boom ve Středních Čechách: Brdy a Příbram lákají stále víc návštěvníků Středočeský kraj má za sebou nejúspěšnější rok v cestovním ruchu od roku 2012. Loni do … ANKETA Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Ševčinský důl na Březových Horách zaplní masky a veselí. Vstupné je za jednu korunu Historické báňské objekty Ševčinského dolu na Březových Horách se v sobotu 14. února … Masopust
Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Nenechte si ujít! Šest planet na jedné obloze a Příbram bude u toho Večer 28. února nabídne obloha vzácnou podívanou, která se jen tak neopakuje. Šest … Zajímavosti
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz