4. 12. svátek má Barbora
Špatný dárek? Kdy ho lze vrátit v prodloužené lhůtě

27. prosince 2020   (07:04)
Špatný dárek? Kdy ho lze vrátit v prodloužené lhůtě
foto: pribram.cz

Obchody Alza.cz, Mall.cz nebo Sportisimo umožňují vyměnit nevhodný vánoční dárek do 31. ledna.


S výběrem dárku většinou potěšíte, ale můžete také šlápnout vedle. Na chvíle napjatého očekávání, které se po rozbalení vánočního překvapení změní ve zklamání, myslí i internetoví obchodníci. Pro případ nevhodně zakoupeného dárku je v určitých případech dostupná povánoční prodloužená lhůta pro vrácení nebo výměnu.
 

Objednali jste doplňkovou službu zdarma?
Pokud kupující využil bezplatnou nabídku e-shopu Alza.cz a při předvánočním nákupu zaškrtl v košíku Výměna nevhodného dárku, je pro výměnu zboží poskytnuta lhůta do 31. ledna 2021. Nepoužité a nepoškozené dárky přijímají pobočky e-shopu (v Příbrami se nachází v přízemí obchodního domu Stavus). Jako protihodnotu vráceného výrobku dostane zákazník poukaz na další nákup ve stejné částce, jenž je nutné uplatnit do 14. února 2021. Některé druhy zboží, jako jsou např. dárkové poukazy, licence, elektronický obsah nebo rychle se kazící zboží, vrátit nelze.
 
Obdobnou službu nabídl internetový obchod Mall.cz. Bez ohledu na datum pořízení, a jestliže byla služba objednána spolu s nákupem, platí možnost vrácení do 31. ledna. V případě, že zákazník přinese nerozbalené kompletní zboží včetně příslušenství a faktury na pobočku nebo je odešle za stanovených podmínek poštou, dostane peníze zpět na bankovní účet. Nerozbalené zboží nakoupené od 1. listopadu do 23. prosince mohou zákazníci CZC.cz vracet do 17. ledna.
 
Ne každý má ale tak bryskní odhad a o nevýhodnosti dárku se přesvědčí až po jeho rozbalení. V tomto případě platí pouze dvoutýdenní zákonná lhůta od převzetí objednávky, kdy je možné odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodu. Vrácení rozbaleného a vyzkoušeného zboží v prodloužené 60denní lhůtě umožňuje např. Alza.cz formou zakoupení této služby předem.
 

Oblečení chceme zpět s visačkami
E-shop s módou Zoot má vstřícnější termín pro vrácený oblečení rovněž zaštítěn jasnými podmínkami. Pro zboží koupené od 21. října do 24. prosince zůstává klientům čas na vrácení do konce ledna. Vrácené kousky musí být ovšem nepoužité a v původním stavu – se všemi visačkami a originálními obaly. Pokud tomu tak není, platí 14denní lhůta pro dodání výrobku zpět, a navíc si obchod strhne určitou část původní ceny, aby mohl oblečení nabízet dále v původním stavu. Z hygienických důvodů se neberou zpět spodní prádlo a plavky. Kromě předání v kamenném obchodu přepraví zboží zdarma k dodavateli některá z partnerských poboček Zásilkovny.
 
Kamenné prodejny, které již při uzavření na podzim fungovaly jako výdejny, se do tohoto režimu od 27. prosince vracejí. Obchod se sportovním vybavením Sportisimo kromě výdejů objednávek řeší v prodejnách také reklamace a vrácení výrobků. Zboží zakoupené v e-shopu nebo v prodejnách v období od 1. listopadu do 23. prosince mohou členové Sportisimo Klubu vracet až do 31. ledna (ostatním zůstává lhůta dvou týdnů). Do konce ledna je rovněž prodloužen termín pro vrácení výrobků koupených od 24. prosince po dobu uzavření prodejen, a to pro všechny zákazníky.
 
Prodlouženou lhůtu pro vrácení zboží nabízí i další z příbramských poboček známých řetězců, např. obchod s obuví CCC.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz