5. 3. svátek má Kazimír




Spartak se dočká nového hřiště, město na něj přispěje 2,5 milionu korun

19. října 2021   (06:27)
Spartak se dočká nového hřiště, město na něj přispěje 2,5 milionu korun
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Podle prezidenta klubu Vladimíra Králíčka na podmáčeném hřišti někdy přistávaly i kachny a labutě.


Po 45 letech od vybudování hlavního přírodního hřiště v areálu Spartak Příbram dojde k jeho rekonstrukci. Zastupitelé schválili příspěvek 2,5 milionu korun, který je spoluúčastí pro získání dotace na celkovou rekonstrukci trávníků. Celkem projekt vyjde zhruba na 7,6 milionu korun. Pro poskytnutí finančních prostředků hlasovalo celkem 18 zastupitelů, a to i přesto, že například místostarosta Martin Buršík, který je správce městské poklady, byl proti.

„Pan Králíček (prezident SK Spartak Příbram) hned řekl, že toto není nutnost, ale příležitost. Ke zhodnocení majetku v tomto případě nedojde. Trávník byl dnes v dobrém stavu a ve městě je mnoho míst s o hodně horším povrchem. SK Spartak má navíc další 2 hřiště s tím, že jedno bylo nedávno z městských peněz opraveno. Musíme se snažit být dobrým hospodářem. Budu hlasovat proti,“ řekl Buršík v diskuzi před hlasováním.
Zastupitelé nejvíce kritizovali fakt, že žádost přišla na poslední chvíli a v rozpočtu s ní nebylo počítáno. Prostředky tak poputují z rezervy města. Podle Králíčka bude po rekonstrukci možné hřiště využívat mnohem častěji a bez ohledu na povětrnostní vlivy. V současné chvíli je především po dešti povrch nepoužitelný a znemožňuje hraní. Podle Králíčka se již několikrát stalo, že na louži na hřišti přilétly i kachny a labutě.

Areál SK Spartak Příbram je v majetku města, které ho pronajímá sportovnímu klubu. Ten zde pracuje s dětmi již od 5 let věku. Kromě fotbalové školky zde určitou formu soutěže hraje celkem osm klubů.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně … ZAJÍMAVOSTI Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i … ZDRAVOTNICTVÍ Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u … DOPRAVA Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Letošní únor byl na území České republiky hodnocen jako teplotně normální, přesto … POČASÍ Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje … AKTUÁLNĚ V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u … DOPRAVA Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají … POLITIKA Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné … BLESKOVÁ ZPRÁVA Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále …
Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz