Spartak od města opět žádné peníze nedostal
1. května 2022 (19:19)
Městské zastupitelstvo se zabývalo již několikátou žádostí klubu SK Spartak Příbram o dotaci. Aktuálně o prostředky na údržbu areálu, která zahrnuje opravu havárie vody, rekonstrukci kabin a poplatky spojené s narovnáním smluvního vztahu mezi klubem a městem. Ani tentokrát ovšem fotbalový klub žádné peníze nedostane.
Podle příslušné komise je v žádosti hned několik problémů. První je ten, že uvedená rekonstrukce byla provedena bez souhlasu majitele, dále pak to, že není splněna podmínka smluvního narovnání a umístění technologií na pozemku města a v případě poplatků, které jsou spojené se smluvním narovnáním, nejde o nepředvídatelný výdaj a problém se řeší dlouhodobě. Komise ani rada proto nedoporučila žádost odsouhlasit. Ve stejném duchu pak hlasovalo i samotné zastupitelstvo.
Před hlasováním vystoupila i místostarostka Zorka Brožíková (ANO) s tím, že nechápe některé body žádosti, protože podle předsmluvních jednání by závlahový systém na pozemku města mělo odkoupit právě město za zůstatkovou cenu.
S míněním zastupitelů nehnul ani tajemník klubu SK Spartak Příbram Miroslav Bodnár, podle kterého je například formulace o rekonstrukci kabin nešťastná a zavádějící. „Koupili jsme nové skříně, lavice a podlahovou krytinu, nedošlo k žádným stavebním úpravám. Pořád se tu řeší nová smlouva, ale Spartak má smlouvu s městem o pronájmu do roku 2032. Nová smlouva bude dobrá, ale aby to bylo podmíněno tím, že do té doby nedostaneme peníze na rekonstrukci…"
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Spartak opět žádá Příbram o podporu, rada města to nedoporučuje
•Klub SK Spartak požádal město o dotaci. Ředitel si připadal jako žebrák
•Spartak žádal Příbram o 845 tisíc, nedostal nic. Musí se narovnat smluvní vztah
Další články
Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat
Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou …
DOPRAVA
Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč …
DOPRAVA
V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty
Počasí v posledních dnech připomíná houpačku. Slunečné a teplé dny se střídají s …
AKTUÁLNĚ
Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace
První červnový víkend ožije Vysoký Chlumec tradiční poutí, která i letos propojí …
KULTURA
Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně
Příbramsko se postupně uzavírá větrným elektrárnám. Většina obcí už výstavbu odmítla v …
AKTUÁLNĚ
Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu
Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne …
AKTUÁLNĚ
Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách
Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý …
SPORT
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí
Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
„Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness
Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, …
ROZHOVOR
Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
VIDEO





