6. 2. svátek má Vanda




Spanilou jízdou uctili taxikáři památku svého kolegy i ostatních členů rodiny, kteří tragicky zemřeli ve Lhotě u Příbramě

Nepřehlédněte
24. července 2020   (12:37)

Tragédie, která se odehrála ve Lhotě, otřásla Příbramí. Pravděpodobně po nešťastné náhodě došlo k úmrtí tří členů jedné rodiny. Otec, syn a vnuk zemřeli v noci na úterý. Kolegové nejstaršího člena rodiny dnes uctili jejich památku spanilou jízdou.


Smuteční nálada, zapálené svíčky na hrázi rybníka a vyvěšený smuteční prapor na obecním úřadě. Obec Lhota u Příbramě se vzpamatovává z tragédie, kdy po zásahu elektrickým proudem, pravděpodobně od ponorného čerpadla, zemřeli tři lidé. Otec, syn a vnuk zemřeli během pondělního večera, kdy byli objeveni již bez známek života. Obec chce pozůstalým pomoci. Starostka Eva Drmlová po souhlasu rodiny nechala vyvěsit černý prapor a zřídila transparentní účet, na který pravděpodobně přispěje i obec. Nejstarší z obětí, vyučený elektrikář, pracoval v posledních letech jako taxikář. Bydlel se svou rodinou u rybníku Václav.
Smuteční nálada, zapálené svíčky na hrázi …

V pátek v deset hodin vyjelo asi dvacet vozidel taxislužby uctít památku svého kolegy, ale i ostatních členů jeho rodiny. Smuteční spanilá jízda vyjela od příbramského aquaparku přes centrum města až do Lhoty u Příbramě, k rybníku, kde došlo k tragické události.
Svá vozidla taxikáři zaparkovali podél rybníku, kde společně zatroubili na počest obětí. Na pietním místě pak zapálili svíčky a položili květiny. Minutou ticha se rozloučili a vrátili zpět na svá stanoviště v Příbrami. Celému aktu přihlíželi pozůstalí ze zahrady, kdy se slzám neubránili nejen oni, ale i přítomní kolegové.
Svá vozidla taxikáři zaparkovali podél …
Úmrtí členů rodiny oznámila pozůstalá již v úterý ráno na sociálních sítích. "S hlubokou ranou v srdci bych vám chtěla oznámit, že nás včera navždy opustili moji milování manžel Radek, syn Martin, a vnouček Radeček. V našich srdcích zůstanete na věky. Budete nám moc chybět," napsala.

Okolnosti události popsala pro web Blesk.cz paní Vlasta, která bezvládná těla nalezla. „Přišla jsem z práce a slyšela, jak jede a hučí čerpadlo, tak jsem ho vytáhla ze zásuvky, pejskové mi tam štěkali u vrat, co máme k rybníku. Vzala jsem baterku a tam jsem je viděla všechny tři u kraje. Vytáhla jsem akorát to čerpadlo,“ popsala zdrcená žena.
„Byl puntičkář, takže si rozvody, prodlužováky a tak dělal sám. Všechno bylo v pořádku, všechno mělo hodnotu tak, jak má mít. Takže to muselo být jedině to čerpadlo,“ dodala se slzami v očích s tím, že čerpadlo bylo zakoupeno v hobby marketu. Vyvrátila tím tvrzení diskutujících na sociálních sítích, kteří spekulovali o tom, že si měl čerpadlo vyrábět svépomocí.

Případem tragické události se zabývá policie. "Prověřujeme podezření pro trestný čin usmrcení z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.
„Byl puntičkář, takže si rozvody, prodlužováky …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Nový Rybník Obořiště překvapuje. A tentokrát to není pivo. Nový Rybník Obořiště překvapuje. A tentokrát to není pivo. Kdo jezdí k Novému Rybníku u Obořiště, ví, že se tam odpočívá skoro samo. Lidé z okolí … PR Tipy na víkend: Kluziště končí, Madagaskar přebírá led a kino chystá nálož premiér! Tipy na víkend: Kluziště končí, Madagaskar přebírá led a kino chystá nálož premiér! Až do neděle 8. února můžete využít kluziště na náměstí 17. listopadu. V pátek … Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají Po několika měsících, kdy byly veřejné toalety v Jiráskových sadech kvůli rekonstrukci … Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po … Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku … V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká … Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na … Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici Ve zvířecí kartotéce Záchranné stanice Ochrany fauny ČR v Hrachově se poprvé objevil … Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před parfémovou vodou XENA, PARFUM …
Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky Kriminalita cizinců ve Středočeském kraji loni meziročně klesla. Cizinci spáchali 1036 …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz