Spadla klec: Policisté rozbili drogový gang, který vyráběl pervitin
NEPŘEHLÉDNĚTE
16. června 2020 (12:25)
Video: Příbramský soud uvalil o víkendu vazbu na tři muže.
Příbramští kriminalisté ve spolupráci s kolegy z Plzně-venkov provedli koncem minulého týdne rozsáhlou akci zaměřenou na výrobce a distributory drog. Při zadržení asistovala na třech místech v republice i zásahová jednotka. V rukou zákona skončilo celkem devět osob, z toho pět obvinili v pátek 12. června policisté z Příbrami. Tři muže dokonce převezli o víkendu do vazební věznice.
Jednalo se o organizovanou skupinu s jasně rozdělenými rolemi. Třiačtyřicetiletý muž sháněl prášky a chemikálie k výrobě metamfetaminu, které následně předával 40letému kumpánovi. Dokázal obstarat ohromné množství léků, šlo nejméně o pět kilogramů. Jeho „parťák“ potom v jedné obci na Plzeňsku vyráběl pervitin, od ledna loňského roku tzv. uvařil minimálně tři čtvrtě kilogramu této drogy. Tu následně prodal 46letému muži z Prahy, který ji distribuoval především u Národní třídy svým odběratelům. Jednou z nich byla i 39letá žena z Příbrami, která dále drogu prodávala dalším osobám na Příbramsku s úmyslem získat finanční prospěch. V případu figurovala ještě jedna žena, která vezla či vozila z Hradce Králové jednoho člena skupiny, který má platný zákaz řízení, k ostatním a přitom věděla, že převážejí v autě prekursory na výrobu psychotropní látky.
Některé z obviněných osob mají za sebou bohatou trestní minulost. Třem mužům hrozí za spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až deset let pobytu ve vězení, ženy mohou za své jednání strávit za mřížemi až pět let.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR por. Bc. Monika Schindlová
DiS.
video: Tomáš Pečenka
Jakub Pečenka
PČR por. Bc. Monika Schindlová
DiS.
video: Tomáš Pečenka
Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře
Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. …
DOPRAVA
Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats
V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve …
SPORT
Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci
Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …
Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu
Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah …
AKTUÁLNĚ
Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá?
Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje …
AKTUÁLNĚ
Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník
K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na …
AKTUALIZOVÁNO
Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky.
Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v …
LIFESTYLE
Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu
Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde …
AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět
Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala …
AKTUÁLNĚ









