Spadla klec: Policie obvinila muže z pronásledování lékaře a ženu z šíření poplašných zpráv
26. ledna 2022 (15:05)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Pražští policisté obvinili z nebezpečného pronásledování devětadvacetiletého muže, který podle nich dlouhodobě omezoval známého lékaře v běžném způsobu života. Z šíření poplašné zprávy také obvinili pětačtyřicetiletou ženu. Podle vyšetřovatelů šířila poplašné zprávy například o tom, že v domově seniorů zemřeli důchodci po podání vakcíny nebo že Českou republiku obsadí vojáci NATO s cílem vyhladit Čechy.
"Muž měl dlouhodobě pronásledovat poškozeného, čímž ho mimo jiné omezoval v běžném způsobu života. Poměrně zajímavý je jeden z motivů jednání podezřelého. Tím je podle zjištění kriminalistů získávání finančních darů od jeho podporovatelů," uvedl Daněk. Obviněnému hrozí až roční vězení.
Server Aktuálně.cz v minulosti informoval o muži, který údajně pronásleduje šéfa lékařské komory Milana Kubka nebo imunologa Václava Hořejšího u jejich bytů. Videa muž, který je v invalidním důchodu, podle serveru zveřejňuje na internetu a od diváků vybírá dary. Server uvedl, že podle exekučního rejstříku je na muže uvaleno 15 exekucí, dlužil mimo jiné výživné na své dítě.
Druhou stíhanou je žena, které hrozí až osm let vězení, protože se činu podle policie dopustila v době nouzového stavu. "Podezřelá skrze sociální sítě dlouhodobě šířila různé poplašné zprávy například o tom, že došlo k úmrtí seniorů po podání vakcín v domově důchodců, kdy cílem bylo vyvolat v posluchačích a sledujících osobách pocit strachu z vakcinace," popsal dnes Daněk. Jindy podle mluvčího tvrdila, že Česko obsadí vojáci NATO, jejichž cílem je naprosté vyhlazení Čechů či uváděla, že budou zřízeny koncentrační tábory, ve kterých budou zavřené osoby, které se nepodvolí vládním opatřením proti šíření koronaviru.
Server Aktuálně.cz v úterý informoval o tom, že z šíření poplašné zprávy je obviněna Jana Peterková. Podle serveru je součástí skupiny lidí, kteří šíří dezinformace o covidu-19 a očkování proti této nemoci nebo útočí na zdravotníky. Na ženu bylo uvaleno několik exekucí a na své akce požaduje finanční dary od lidí, kteří sledují její videa na internetu.
Za lži o úmrtích po očkování na nemoc covid-19 v domově pro seniory uložil Městský soud v Praze podle serveru Peterkové v polovině ledna pokutu 250.000 korun. Domu, který na ni žalobu podal, se musí také omluvit. Peterková na základě údajného svědectví zaměstnankyně domova v Měšicích u Prahy tvrdila na facebooku, že v zařízení kvůli očkování zemřeli na přelomu let 2020 a 2021 senioři a u dalších se vážně zhoršil zdravotní stav. Senioři v pečovatelských bytech tam ale v té době přitom kvůli nedostatku vakcíny ještě vůbec nebyli očkováni. Peterková avizovala, že se proti rozhodnutí odvolá.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku
Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a …
SPORT
Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let
Česko dál vysychá. Letošní rok je zatím z hlediska srážek nejsušší od roku 1961 a …
AKTUÁLNĚ
SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování
Uskupení SPOJENCI Příbram podalo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. …
VOLBY 2026
Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami
Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem
Umožnit těžce nemocným a umírajícím splnit mnohdy jedno z jejich posledních přání. To …
AKTUÁLNĚ
Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo
Žně ve Středočeském kraji končí, výnosy meziročně klesly v důsledku sucha až o desítky …
AKTUÁLNĚ
Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony
Současné omezení provozu na dálnici D4 u Jíloviště, kde se kvůli stavbě nového mostu …
AKTUÁLNĚ
Sedlčanští hasiči převzali novou termokameru spolufinancovanou městem
V úterý 11. srpna 2026 proběhlo na hasičské stanici HZS Středočeského kraje v …
SEDLČANSKO
Policie vyráží na řidiče z výšky: Skrytá Iveca odhalila už téměř 1 400 prohřešků
Telefon v ruce, překročená rychlost nebo nebezpečné předjíždění. Právě na takové …
DOPRAVA
Mohutný požár skládky v Chrástu: Černý dým a plameny byly vidět na kilometry daleko, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu
Rozsáhlý požár skládky v obci Chrást u Březnice dnes večer zalarmoval profesionální i …
AKTUÁLNĚ




