30. 8. svátek má Vladěna

Sousoší z kašny na náměstí 17. listopadu je od včera znovu kompletní

29. srpna 2019   (08:19)
Sousoší z kašny na náměstí 17. listopadu je od včera znovu kompletní

Při útoku vandalů koncem letošního června bylo sousoší poničeno, škoda vyšplhala na 60 tisíc korun


Kašna na náměstí 17. listopadu byla vyhotovena v letech 1960-1962 a od té doby prošla řadou proměn. Nejenže se změnila celková architektura kašny, ale změny se dotkly také sochy samotné. Vloni bylo sousoší kompletně restaurováno a původní počet čtyř trysek kašny byl rozšířen na počet znamení zvěrokruhu.

Letos koncem června bohužel socha přitáhla pozornost vandalů. Ti oddělili přední nohy kozoroha od celku sochy a způsobili tak škodu zhruba 60 tisíc korun. O vandalství jsme vás informovali v tomto článku. Od včerejších odpoledních hodin je kozoroh již však znovu kompletní.

Restaurátoři nám včera potvrdili, že oprava kozoroha bude stát 56 tisíc korun bez DPH.


Keramické sousoší Znamení zvěrokruhu je dílem akademického sochaře Prof. Jana Kavana. Celková cena za provedené restaurátorské práce, které byly provedeny v loňském roce, činila 267.490 korun včetně DPH.
Kašna na náměstí 17. listopadu byla vyhotovena …




Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mir foto jap








Další články

Had v plastovém obalu. Užovka hladká skončila u popelnic v Dobříši Had v plastovém obalu. Užovka hladká skončila u popelnic v Dobříši Neobvyklý případ řešili dobříšští strážníci. U popelnic v Dobříši našli užovku … AKTUÁLNĚ Evropa brzdí digitalizaci škol. Švédsko vrací knihy, další země zpřísňují pravidla. Pomohlo by to i u nás? Evropa brzdí digitalizaci škol. Švédsko vrací knihy, další země zpřísňují pravidla. Pomohlo by to i u nás? Po letech, kdy se ve školách tlačilo na tablety, notebooky a digitální platformy, … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace S koncem prázdnin musí cestující očekávat kvůli zvýšené intenzitě dopravy také … AKTUÁLNĚ Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Na některých středočeských koupalištích se v závěru prázdnin mírně zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V … ROZHOVOR Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je … VOLBY 2026 Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti … NÁZOR Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a … AKTUÁLNĚ Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět … AKTUÁLNĚ
Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz