Soud začne řešit vraždu muže, kterého pachatel podle obžaloby shodil z mostu
21. prosince 2023 (06:14)
foto: pixabay
Obžalovanému, který čeká na soudní proces ve vazbě, hrozí trest od deseti do 18 let vězení.
Středočeský krajský soud se dnes začne zabývat smrtí nevidomého muže, který utonul po shození z mostu do rozvodněné řeky Jizery. Obžalobě z jeho vraždy čelí devětatřicetiletý Leoš Kubát. Soud k dnešnímu líčení předvolal několik znalců i svědků. Obžalovanému, který čeká na soudní proces ve vazbě, hrozí trest od deseti do 18 let vězení.
Státní zástupce tvrdí, že Kubát nevidomého muže napadl letos 11. března před sedmou hodinou večerní na mostě v Nádražní ulici v Mladé Boleslavi. Věděl, že má problémy se zrakem, protože muž se pohyboval se slepeckou holí. Tělem ho přitiskl k zábradlí a po zápasu, který trval zhruba minutu, ho přes zábranu převalil.
Napadený muž se sice dokázal zachytit za vnější konstrukci, po několika vteřinách se ale neudržel a z výšky přibližně čtyř metrů spadl do řeky. Průtok Jizery byl v té době nejméně dvojnásobný proti stavu obvyklému v daném období a přibližně čtyřnásobný ve srovnání s průměrným stavem. Voda měla teplotu pěti stupňů Celsia.
Policie po muži vyhlásila pátrání 15. března, utonulého ho nalezla o měsíc později v obci Vinec na Mladoboleslavsku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Cizinci tvoří v ČR desetinu populace, jejich počet stoupl na 1,12 milionu
•Pošta bude do Štědrého dne doručovat balíky podané do 20. prosince
•Schwarzenbergovy ostatky uložila rodina do hrobky u zámku Orlík
Další články
REPETE FEST oživí zámek v Rožmitále. Nabídne hudbu, divadlo i podporu obnovy památky
V pátek 24. až do neděle 26. července se zámek v Rožmitále pod Třemšínem promění v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cyklisté na Příbramsku pod lupou zákona: Pravidla platí pro každého, pokuty za prohřešky se mohou vyšplhat na tisíce korun
Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. …
DOPRAVA
Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den
Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně …
TIP NA VÝLET
Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce
Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už …
ANKETA
Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram
Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi …
SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit
Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i …
ZAJÍMAVOSTI
Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku
Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že …
POČASÍ
Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září
Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější …
AKTUÁLNĚ
Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy
Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec …
AKTUÁLNĚ
Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend?
Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší …
ZAJÍMAVOSTI




