Soud poslal do vazby recidivistu, který střelil do hlavy pracovnici herny
23. května 2022 (13:04)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka / ilustrační fotografie
Těžce zraněnou ženu našel o několik desítek minut později příchozí návštěvník ležet v bezvědomí na zemi za barovým pultem. Podle mluvčí záchranné služby Lucie Mikiskové byla žena s těžkým poraněním hlavy a v bezvědomí převedena na umělou plicní ventilaci a převezena na urgentní příjem.
Soud dnes poslal do vazby dvaasedmdesátiletého recidivistu, který v pátek večer přepadl hernu v Olomouci a její pracovnici střelil pistolí do hlavy. Sedmapadesátiletá žena leží v nemocnici a její stav je kritický. Pachatele, který 48 let svého života strávil za mřížemi, zadrželi kriminalisté tři hodiny po přepadení herny na nedalekém vlakovém nádraží. Senior byl obviněn z vraždy ve stadiu pokusu. U soudu mu hrozí 15 až 20 let vězení či výjimečný trest. Novinářům to dnes řekl vedoucí odboru obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování krajského ředitelství Jan Lisický.
Nebezpečný recidivista v pátek večer dění v herně na Masarykově třídě nějakou dobu sledoval z ulice a vyčkával, až z podniku odejde poslední zákazník. "Poté vstoupil dovnitř a revolverem zamířil na obsluhu. Požadoval vydání peněz, jinak hrozil použitím zbraně," uvedl Lisický. Žena mu peníze odmítla vydat. "Muž poté cíleně a chladnokrevně vystřelil a ženu zasáhl do hlavy," řekl Lisický, podle kterého šlo o "naprosto chladnokrevnou popravu". Při útěku z herny senior střelnou zbraň zahodil, kriminalisté ji poté našli. Pachatel v herně nic neukradl.
Těžce zraněnou ženu našel o několik desítek minut později příchozí návštěvník ležet v bezvědomí na zemi za barovým pultem. Podle mluvčí záchranné služby Lucie Mikiskové byla žena s těžkým poraněním hlavy a v bezvědomí převedena na umělou plicní ventilaci a převezena na urgentní příjem. Podle mluvčího Fakultní nemocnice Olomouc Adama Fritschera je její stav nadále vážný. "Je na JIP Neurochirurgické kliniky a čekají ji pravděpodobně další operační zákroky," řekl dnes ČTK Fritscher.
Policistům byl případ oznámen krátce po 21:00. Po vyhodnocení svědeckých výpovědí a rozsáhlé pátrací akci kriminalisté pachatele zadrželi na vlakovém nádraží. V sobotu byl obviněn z vraždy ve stadiu pokusu. "Jedná se o nebezpečného recidivistu, který byl v minulosti několikrát odsouzen i za závažnou násilnou trestnou činnosti," upozornil Lisický.
V roce 1983 byl zadržený senior odsouzen za vraždu na 21 let vězení. "Byl v té době ve výkonu trestu v Leopoldově a tam měl ubít kladivem svého spoluvězně," podotkl Lisický. Naposledy recidivista stanul před soudem v roce 2012, kdy si vyslechl pětiletý trest vězení. Pracovnice herny podle Lisického pachatele kvůli jeho pokročilému věku špatně vyhodnotila. "Domnívala se, že proti ní stojí starý pán, který je možná pomýlený a vyhrožuje zbraní. Nevnímala ho jako nebezpečného člověka, ale jako staršího pána, který neví, co dělá," podotkl Lisický. Žena pachatele neohrožovala. "Mluvila klidně a věcně. Za to si vyloužila střelu do hlavy," dodal.
Zadržený senior má trvalé bydliště v Přerově, žil ovšem na ubytovně v jiném městě. Po zadržení se přiznal pouze ke střelbě a dění v herně popisuje jinak, než jak o tom hovoří důkazy včetně kamerového záznamu. "Je to zkušený recidivista. Přiznává pouze to, co je mu jednoznačně prokázáno. Jinak mlží," podotkl Lisický.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek
Krátce před jedenáctou hodinou večerní byl vyhlášen poplach kvůli požáru na ubytovně v …
Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek
Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v …
ANKETA
Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu!
Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, …
ANKETA
Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy
Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z …
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou
S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“
Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu …
ROZHOVOR
Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků
Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je …
Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu
Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, …
ZAJÍMAVOSTI
Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet
Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří …
NEPŘEHLÉDNĚTE




