19. 3. svátek má Josef




Soud poslal do vazby muže stíhaného za střelbu v Příbrami

NEPŘEHLÉDNĚTE
13. listopadu 2020   (10:26)

Video: Okresní soud v Příbrami v pátek uvalil vazbu na jednatřicetiletého muže, který v úterý 10. listopadu před pátou hodinou odpolední postřelil krátkou střelnou zbraní svého o rok staršího známého.


Událost se stala na chodníku v ulici Bratří Čapků v Příbrami. Střelbě předcházela jejich vzájemná slovní rozepře. Následně se dal pachatel na útěk. Pátraly po něm desítky policistů. Kriminalisté prověřovali veškerá místa, kde by se mohl střelec ukrývat.

Ve středu, po osmé hodině ranní, ho zadržela na základě zjištěných informací jihočeská zásahová jednotka v jednom českobudějovickém bytě. Při zásahu byly u muže zadrženy celkem tři zbraně, které držel neoprávněně.
V pátek po deváté hodině ranní na muže soud uvalil vazbu. „Okresní soud v Příbrami rozhodl dnešního dne o vzetí obviněného do vazby - a to z důvodu opakování trestné činnosti,“ řekl pro pribram.cz předseda okresního soudu v Příbrami Miloslav Boudník.
Důvodem spáchání trestného činu byla rozepře mezi biologickým otcem dítěte a stávajícím druhem bývalé partnerky obviněného. V době střelby byl obžalovaný na procházce s kočárkem, kdy došlo k potyčce mezi oběma muži. „Obviněný uvedl, že se bránil. Údajně měl být napaden nožem, ale ten se v místě nenalezl,“ řekl Boudník.

Nyní muži hrozí za zločin těžké ublížení na zdraví a přečin nedovolené ozbrojování tři roky až deset let pobytu ve vězení. Poškozený byl převezen se střelným poraněním v krajině břišní, ale při vědomí, do nemocnice. Muž je mimo ohrožení života. Obžalovaný byl převezen do vazební věznice.
Video z místa činu. (Zdroj: pribram.cz)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer … ON-LINE PŘENOS Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání … ANKETA Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se … AKTUÁLNĚ Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 38,50 Kč do 40,90 … AKTUÁLNĚ Policie hledá jedenapadesátiletou ženu Policie hledá jedenapadesátiletou ženu Příbramští kriminalisté vyhlásili pátrání po 51leté ženě, která bydlí v chráněném … FOTO Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Sezona jde do svého vrcholu a HC Baník Příbram má za sebou úspěšné osmifinále, ve … SPORT Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu Oblíbené farmářské trhy jsou zpět. Sezona 2026 odstartuje už tuto sobotu 21. března na … NEPŘEHLÉDNĚTE Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Mgr. Radek Galaš, ředitel Muzea Policie České republiky, působí jako člověk, který se … ROZHOVOR Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Státní veterinární správa (SVS) spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou varují … AKTUÁLNĚ
Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz