25. 2. svátek má Liliana




SOŠ Dubno je první ve Středočeském kraji

7. února 2015   (17:28)
SOŠ Dubno je první ve Středočeském kraji
foto: SOU Dubno

Škola nově nabízí možnost studovat obor Bezpečnostně právní činnost.



SOŠ a SOU Dubno se stala první střední školou ve Středočeském kraji, která nabízí od září 2015 vzdělání v oboru Bezpečnostně právní činnost. Obor je určen pro chlapce a dívky. Má zajímavé uplatnění především v bezpečnostních sborech a složkách, popřípadě ve veřejné správě a samosprávě. Absolventi mohou samozřejmě dále pokračovat ve studiu na podobně zaměřených vysokých školách.
Výukou nového oboru Bezpečnostně právní činnost navazujeme na několikaletou zkušenost s výukou oboru vzdělání Bezpečnostní služby (nástavbové studium). Žákům ze základních škol nabízíme nadstandardní materiální, technické a personální zázemí. Využíváme a dále rozvíjíme spolupráci s důležitými sociálními partnery, tj. městem Příbram, Policií ČR, Vězeňskou službou a Vysokou školou evropských a regionálních studií.

Hlavními odbornými předměty v učebním plánu oboru jsou Právo, Bezpečnostní činnost, Kriminologie a kriminalistika, Psychologie a pedagogika, Tělesná výchova a příprava, Veřejná správa a samospráva, Administrativní činnosti. Odborná způsobilost získaná studiem výše uvedených předmětů bude ještě ve vyšších ročnících doplněna o profilové zaměření naší školy, a to specializaci v oblasti Zabezpečovacích systémů.

Úspěšným zakončením studia získá absolvent oboru vzdělání 68-42-M/01 Bezpečnostně právní činnost střední vzdělání s maturitní zkouškou. Získané vzdělání umožní absolventu oboru ucházet se o přijetí ke studiu na vyšších odborných školách nebo na vysokých školách, zejména na Policejní akademii a vysokých školách s výukou bezpečnostně právních a právních oborů. Například v Příbrami může absolvent oboru pokračovat studiem ve vzdělávacím a konzultačním středisku Vysoké školy evropských regionálních studií, která nabízí zájemcům bakalářský program Bezpečnostně právní činnost ve veřejné správě.

Absolvent se uplatní v povoláních, v nichž je pracovní činnost vázána na znalost a správnou aplikaci právních předpisů České republiky ve věcech veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti. Své uplatnění nalezne zejména v bezpečnostních sborech, a to na pozicích jako bezpečnostní pracovník, příslušník Policie ČR, strážník obecní policie, celník, příslušník Vězeňské služby ČR, tj. vězeňské nebo justiční stráže. Dalšími oblastmi možného uplatnění jsou např. veřejná správa (státní správa a samospráva), odbory ochrany velkých podniků, bank, pojišťoven, složky Integrovaného záchranného systému. Konkrétně v našem regionu může absolvent najít uplatnění jako strážník městské policie, příslušník Policie ČR, příslušník vězeňské služby nebo justiční stráže. Dále může pracovat jako zaměstnanec městských nebo krajských úřadů.

Podrobnější informace o oboru vzdělání Bezpečnostně právní činnost a zkušenostech z výuky nástavbového studia Bezpečností služby se můžete dozvědět na webových stránkách školy www.dubno.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: SOU Dubno
autor: red








Další články

Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V … ON-LINE PŘENOS Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé … U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné … Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a … NEPŘEHLÉDNĚTE Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní … SPORT V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle … AKTUALIZOVÁNO Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné … ROZHOVOR Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický … Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník … KULTURA
Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Nateklý prst, kovový prstýnek, který nejde sundat. A kdo pomůže? Hasiči!
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz