Sokolovnu o víkendu zaplní masky
12. února 2024 (19:22)
foto: Sokol Příbram, šibřinky 2017 na téma „Co Čech, to muzikant“
Letošní šibřinky příbramského Sokola se v sobotu 17. února odehrají v rázu Na pouti. V neděli 18. února se v sokolovně koná karneval pro děti.
Poprvé se konaly v 19. století a i dnes je do svého každoročního programu zařazují sokolské jednoty po celé České republice. „Šibřinky už sice nemají tehdejší apel boje za českou věc, význam pro budování místní komunity jim ale zůstal!“ připomíná Česká obec sokolská (ČOS) další rozměr organizace. Plesy, maškarní bály, masopusty nebo tancovačky pořádají tělocvičné jednoty od ledna do března. V Příbrami se šibřinky uskuteční v sobotu 17. února od 20.00, k tanci zahraje kapela Pepeto.
„Šibřinky také měly vždy jedno téma, jímž se řídilo nejen oblečení návštěvníků, ale i motivy pozvánek, výzdoby nebo speciálně vyráběných kulis. Jejich autory bývali vynikající výtvarníci své doby,“ vysvětluje ČOS. Téma letošních příbramských šibřinek zní Na pouti, v minulosti se tzv. ráz akce zaměřil na peklo, cirkus, podmořský svět nebo styl hippies. „V našem výboru jednoty se podařilo po letech váhání prosadit ráz šibřinek až v roce 1996 a v roce 1997 byl zvolen první ráz – Dobytí severního pólu. Konala se také půlnoční scéna, kdy jsme táhli sněhovou bouří za mrazu středem sálu a předváděli krátký divadelní výstup,“ vrací se k novodobé historii šibřinek Sokol Příbram.
Maškarní zábavu si v neděli 18. února užijí i děti. Od 15.00 pro ně bude v sokolovně připraven karneval. Informace o rezervaci vstupenek najdete na webu sokolpribram.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•OBRAZEM: Březnicí prošel masopustní průvod, přilákal stovky lidí
•Video: Obcí Velká u Kamýku nad Vltavou prošel masopustní průvod
•Mariánskou studánku vyhloubil Jan Procházka. Muž, který se po modlitbách na Svaté Hoře zázračně uzdravil
Další články
Středočeský kraj chystá investice za miliardy. Velké změny čekají i Příbram
Středočeský kraj plánuje v roce 2026 rozsáhlé investice napříč sociální oblastí, …
ŘSD bude příští rok pokračovat v dostavbě Pražského okruhu i středočeské D7
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 ve Středočeském kraji několik …
Na silnici u Dubence havarovala dvě auta
V úterý před 15. hodinou se stala dopravní nehoda u Dubence na silnici I/18.
Bezdomovci se mohou ve středočeských městech ohřát v noclehárně nebo ve stanu
Lidé bez domova se mohou ve středočeských městech ohřát třeba v noclehárně, ve …
Mrazivé ráno a mrtvá baterie? Strážníci v Příbrami auto nastartují pomocí startovacího boxu
Zimní mrazy a dlouhé stání dokážou potrápit i jinak spolehlivé auto. Slabá nebo vybitá …
AKTUÁLNĚ
Lidí s respiračními nemocemi ve Středočeském kraji přibylo. Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let
Lidí s respiračními chorobami včetně chřipky ve Středočeském kraji přibylo. Nemocnost …
Rallye Dakar 2026: Martin Macík po 2. etapě. „Bylo to extrémně těžké, ale jsme v cíli,“ hlásí posádka kamionu Josef
Sedlčanský jezdec Martin Macík pokračuje v letošním ročníku Rallye Dakar 2026 ve …
Sport
Auto porazilo u Příbrami rodiče s kočárkem. Na místo letěly vrtulníky
Vážná dopravní nehoda s těžký zraněním se stala v pondělí v podvečer u Příbrami na …
Gastro agent: Bistro Láska
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
Velbloudi v čele tříkrálového průvodu. Tradice i sbírka opět v Příbrami
Nový rok v Příbrami tradičně otevírá tříkrálový průvod – a ani tentokrát nebudou …
Kultura




