4. 5. svátek má Květoslav




Sobotní nárůst nákazy v ČR je nejnižší za osm týdnů, přibylo jen 18 potvrzených případů

3. května 2020   (08:01)
Sobotní nárůst nákazy v ČR je nejnižší za osm týdnů, přibylo jen 18 potvrzených případů
foto: pribram.cz, ČTK

Z nemoci covid-19 se dosud vyléčilo 3461 lidí. Naopak 245 pacientů s prokázaným koronavirem zemřelo. Po odečtení uzdravených a zemřelých od celkového počtu nakažených je v Česku aktuálně 4049 nemocných.


V Česku přibylo v sobotu 18 prokázaných případů nemoci covid-19. To je nejnižší denní přírůstek od 9. března. Sobotní bilanci ale pravděpodobně ovlivnil nižší počet provedených testů. Jejich počet zveřejní ministerstvo zdravotnictví dnes. Od začátku epidemie byl nový koronavirus v Česku prokázán u 7755 lidí. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví.

Z nemoci covid-19 se dosud vyléčilo 3461 lidí. Naopak 245 pacientů s prokázaným koronavirem zemřelo. Po odečtení uzdravených a zemřelých od celkového počtu nakažených je v Česku aktuálně 4049 nemocných.
Ve srovnání s údaji ze sobotního podvečera stoupl počet nakažených o pět. Vyléčených přibylo 15 a statistika úmrtí se nezměnila.
Nejvíce nakažených evidují hygienici v Praze, a to 1740. To je téměř 128 případů na každých 100.000 lidí. Na druhém místě je při zohlednění počtu obyvatel Karlovarský kraj se 126 lidmi s covidem-19 na 100.000 obyvatel. Hlavní město má také nejvíce zemřelých s novým koronavirem, a to 84.

Z celkového počtu 245 úmrtí připadá více než jedna třetina na seniory ve věku od 75 do 84 let. Další přibližně jedna třetina zemřelých spadá do věkové kategorie nad 85 let.
Nejvíc lidí s koronavirem zemřelo v tomto týdnu podle statistik ministerstva ve čtvrtek, a to sedm. Nejméně v pondělí a v sobotu, kdy zemřel shodně jeden pacient.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i … ZAJÍMAVOSTI Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 … Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben … NEPŘEHLÉDNĚTE Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá … AKTUÁLNĚ Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka … AKTUÁLNĚ Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým … ZVÍŘATA Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. … KULTURA Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan … AKTUÁLNĚ Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz