14. 4. svátek má Vincenc




Snímek Kdyby radši hořelo vstoupí do příbramského kina 16. června

15. června 2022   (18:08)
Snímek Kdyby radši hořelo vstoupí do příbramského kina 16. června
foto: Totalfilm / PR

Děj se odehrává na pozadí vesnice, kde idylu velikonočního jarmarku naruší nehoda dodávky, jejíž řidič vjede do davu.


Snímek o dobrovolných hasičích Kdyby radši hořelo, který do příbramského kina zamíří 16. června, je komedií o vážných věcech. Film režiséra Adama Kolomana Rybanského s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem a Annou Polívkovou v hlavních rolích pracuje s nadsázkou se strachem a se šířením dezinformací.

"Určitě je to komedie, ale s přívlastkem hořká nebo možná tragická. Dalo by se o říct, že je to komedie o aktuálních tématech. Myslím, že nejde o čistě oddychový film," řekl režisér Rybanský.
Děj se odehrává na pozadí vesnice, kde idylu velikonočního jarmarku naruší nehoda dodávky, jejíž řidič vjede do davu. Řidiči se podařilo utéct, takže nikdo neví, co se vlastně stalo. Mezi obyvateli se tak rychle šíří přesvědčení, že incident byl teroristickým činem. Zaskočená vesnice tak spoléhá na ochranu od dobrovolných hasičů, jejichž náčelníka ztvárnil Krobot.
"Pro mě je pěkné, že je to vyprávění o vážných věcech prostřednictvím humoru," uvedl Krobot.

Komedii si do své sekce Panorama vybral festival v Berlíně, kde se film představil pod anglickým názvem Somewhere Over the Chemtrails. Poté se objevil i na dalších zahraničních festivalech.
foto, video: Totalfilm / PR

"Na Berlinale jsme zažili i potlesk uprostřed filmu. Kromě Německa jsme měli promítání už i v Polsku, na Slovensku a v Itálii a všude se diváci smáli na podobných místech. Jsem rád, že humor funguje napříč odlišnými kulturami a doufám, že film bude rezonovat i u nás doma," řekl Rybanský.
Kdyby radši hořelo je režisérovým absolventským filmem. Se svým bakalářským filmem Přátelské setkání nad sportem byl nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film 2017 a objel s ním řadu mezinárodních festivalů. Jeho další snímek Home Sleep Home měl světovou premiéru na filmovém festivalu v italském Terstu a byl opět nominován na Cenu Magnesia.
"Součástí mého přístupu je absurdita, humor a civilní herectví kombinované s neherci. Při práci klademe důraz na kontrasty vážného a komického, které vytváří všudypřítomnou absurditu života," podotkl Rybanský.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, … AKTUÁLNĚ Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT
Studenti pomáhali nemocné holčičce Studenti pomáhali nemocné holčičce Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz