Slunečno bude do pátku, o víkendu se čeká déšť, mírně se ochladí
4. května 2023 (08:50)
V Česku se o prodlouženém víkendu mírně ochladí a v sobotu a v pondělí na většině území zaprší. Slunečno bude do pátku, dnes po studeném ránu, kdy se vyskytl i přízemní mráz, vystoupají teploty k 17 stupňům Celsia a v pátek ke 20 stupňům. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
"Dnešní ráno je hodně studené, teploty klesají na čtyři až nula stupňů a vyskytuje se i přízemní mráz. Slunce ale vytáhne odpolední teploty na hodnoty kolem 17 °C a zítra (v pátek) bude ještě tepleji," uvedli meteorologové na facebooku. Prodloužený víkend podle nich přinese málo slunce a více deště, ojediněle i zabouří a mírně se ochladí.
V pátek bude převážně polojasno, oblačnost bude přibývat odpoledne a večer v Čechách, na západě se mohou objevit přeháňky a ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 18 až 22 stupni Celsia. V sobotu se o dva stupně ochladí, od západu očekávají meteorologové přeháňky, ojediněle i bouřky.
Neděle bude zpočátku polojasná, později bude přibývat oblačnost od jihozápadu, kde se objeví přeháňky. V pondělí už bude oblačno až zataženo, občasný déšť a přeháňky se objeví na většině území. Deštník bude podle meteorologů potřeba i v dalších dnech příštího týdne.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Vojenské lesy s armádou spustí další fázi pyrotechnické očisty Brd
•V týdnu se prostřídá jasná obloha a déšť, teploty vyšplhají k 20 stupňům
•Aktivita klíšťat na Příbramsku stoupla na vysoký stupeň
Další články
Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu
Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, …
NÁZOR
45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili
Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a …
SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko
Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích
Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy
Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje?
Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v …
ZVÍŘATA
Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních?
Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na …
LIFESTYLE
Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší
Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se …
AKTUÁLNĚ
Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech
Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala …
KULTURA
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně
Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …





