23. 8. svátek má Sandra

Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky

20. dubna 2019   (19:47)
Dalších 19 fotografií v galeriiSluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky

Ukázky tradičních velikonočních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží. To vše je k vidění ve Vysokém Chlumci.


Již tradičně a ve velikonočním čase probíhá ve Skanzenu Vysoký Chlumec akce s názvem Velikonoce ve skanzenu. Návštěvníci si připomněli někdejší podobu těchto svátků ve středním Povltaví. K vidění byly ukázky tradičních zvyků a rukodělných prací spojených s jarním obdobím a oslavou Velikonoc. Ti nejstarší i jejich ratolesti měli možnost si například uplést pomlázku, vymalovat si kraslice třeba v barvách duhy, vyrobit si píšťalku z různých dřevin ze kterých se linuly líbezné tóny, anebo si u včelaře odlít z forem různé druhy postaviček z voňavého vosku.
 

Již tradičně a ve velikonočním čase probíhá ve …
Každou hodinu se jako zajímavost spustila vodní pila a k prohlídce byl k mání funkční roubený vodní mlýn z Radešic. Z jedné roubenky se dokonce linula vůně čerstvého pečeného chleba, jeho chuť si každý mohl vychutnat, byl totiž pekařem podáván zdarma. Kdo si chtěl koupit a odvést nějakou pozornost, měl několik možností. Med, vyřezaná kočka v nadživotní velikosti od řezbáře, nebo forma na beránka obdarovanému určitě udělala radost. Akce končí tuto neděli v 17 hodin.
 

Každou hodinu se jako zajímavost spustila …

Fotogalerie

Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky () Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (1) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (2) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (3) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (4) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (5) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (6) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (7) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (8) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (9) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (10) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (11) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (12) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (13) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (14) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (15) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (16) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (17) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (18)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: daš, foto: dašDalší články

Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45) Výdaje rodičů po návratu dětí do škol letos opět mírně vzrostou Výdaje rodičů po návratu dětí do škol letos opět mírně vzrostou Domácnosti v tíživé sociální situaci můžou požádat Úřad práce ČR o jednorázovou dávku pomoci v hmotné nouzi na vzdělání. 22. srpna 2019   (12:22) Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Zaplatil dopředu na bankovní účet 22. srpna 2019   (09:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz