27. 5. svátek má Valdemar

Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky

20. dubna 2019   (19:47)
Dalších 19 fotografií v galeriiSluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky

Ukázky tradičních velikonočních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží. To vše je k vidění ve Vysokém Chlumci.


Již tradičně a ve velikonočním čase probíhá ve Skanzenu Vysoký Chlumec akce s názvem Velikonoce ve skanzenu. Návštěvníci si připomněli někdejší podobu těchto svátků ve středním Povltaví. K vidění byly ukázky tradičních zvyků a rukodělných prací spojených s jarním obdobím a oslavou Velikonoc. Ti nejstarší i jejich ratolesti měli možnost si například uplést pomlázku, vymalovat si kraslice třeba v barvách duhy, vyrobit si píšťalku z různých dřevin ze kterých se linuly líbezné tóny, anebo si u včelaře odlít z forem různé druhy postaviček z voňavého vosku.
 

Již tradičně a ve velikonočním čase probíhá ve …
Každou hodinu se jako zajímavost spustila vodní pila a k prohlídce byl k mání funkční roubený vodní mlýn z Radešic. Z jedné roubenky se dokonce linula vůně čerstvého pečeného chleba, jeho chuť si každý mohl vychutnat, byl totiž pekařem podáván zdarma. Kdo si chtěl koupit a odvést nějakou pozornost, měl několik možností. Med, vyřezaná kočka v nadživotní velikosti od řezbáře, nebo forma na beránka obdarovanému určitě udělala radost. Akce končí tuto neděli v 17 hodin.
 

Každou hodinu se jako zajímavost spustila …

Fotogalerie

Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky () Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (1) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (2) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (3) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (4) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (5) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (6) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (7) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (8) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (9) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (10) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (11) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (12) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (13) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (14) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (15) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (16) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (17) Sluneční paprsky oživily ve Skanzenu tradiční velikonoční zvyky (18)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: daš, foto: dašDalší články

Příbram plánuje revitalizaci Komenského náměstí Příbram plánuje revitalizaci Komenského náměstí V rámci rekonstrukce budou vyměněny i inženýrské sítě. 27. května 2019   (13:21) Aktuálně: Dodávka narazila do budovy soudu, jako zázrakem se nikomu nic nestalo Aktuálně: Dodávka narazila do budovy soudu, jako zázrakem se nikomu nic nestalo Došlo k materiálním škodám jak na voze, tak i na budově 27. května 2019   (10:46) AKTUÁLNĚ Divadlo patřilo dětem Divadlo patřilo dětem Slunečné počasí přispělo k hojné účasti třináctého ročníku Divadlo patří dětem. 27. května 2019   (08:41) Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč? Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč? Zdaleka ne všichni partneři řekli hned své "ano", nad rozpočtem viselo příliš mnoho otazníků 27. května 2019   (05:58) Příbramský lesopark je plný bylinek Příbramský lesopark je plný bylinek Zatímco děti do svých košíků naškubaly, na co přišly, maminky si pečlivě vybíraly jen jedlé kousky 26. května 2019   (18:15) Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Od pátku 24. května do neděle se u Kamýka nad Vltavou konal třídenní 17. ročník neziskového hudebního festivalu s názvem Zelesa. 26. května 2019   (13:46) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Nemalovalo se na obličej, ale na papír. Nechytala se wifina, ale kapři. Nesedělo se u stolu, ale na trávě 26. května 2019   (11:21) Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Tragická dopravní nehoda se odehrála u obce Řeteč 26. května 2019   (08:17) AKTUÁLNĚ Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Kostel Povýšení sv. Kříže, který je nerozlučně spjat s Jakubem Janem Rybou, otevřel své dveře i na Noc kostelů 26. května 2019   (07:07) FOTOGALERIE Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce 1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:2 (1:1) V sobotu 25. května přivítala v posledním pátém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce Duklu. 25. května 2019   (21:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz