21. 6. svátek má Alois

Slunečné počasí přilákalo stovky návštěvníků k procházce do brdských lesů

Nepřehlédněte
29. března 2020   (07:18)
Slunečné počasí přilákalo stovky návštěvníků k procházce do brdských lesů
foto: pribram.cz

Odstavená auta podél lesů připomínala jindy plná parkoviště u obchodních domů.


Vláda Andreje Babiše rozhodla v souvislosti s výskytem koronaviru o vyhlášení stavu nouze na území České republiky. Zároveň vyhlásila další zpřísněná preventivní opatření k omezení šíření nákazy. 

Mimo jiná omezení platí zákaz vstupu veřejnosti do posiloven, bazénů, wellness služeb či saun, ale také do veřejných knihoven a galerií.
Od 16. března platí v celé České republice omezení volného pohybu osob. Opustit bydliště je možné jen v přesně specifikovaných případech, například z důvodu cesty do zaměstnání či podnikání, nezbytných cest za rodinou a blízkými či cest na nákupy potravin a základních potřeb, léčiv či potřeb pro zvířata, cest k lékaři nebo za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí nebo na poštu. Povoleny jsou samozřejmě i služební pochůzky policistů či strážníků, lékařů či sociálních pracovníků, ale také třeba individuální vycházky do parků či do přírody.
A právě procházkou v lese si sobotní den krátily stovky návštěvníků CHKO Brdy. Davy lidí proudily lesem již od ranních hodin. Například u vrchu Praha bylo rušno po celý den. „Tolik lidí jsem v lese nezažil ani v době houbařské sezony. Všichni jdou radši do přírody než být doma u televize. Jen mám obavy, aby se tady nerozšířila nákaza, asi devadesát procent lidí bylo z hlavního města,“ sdělil redakci místní obyvatel.
A právě procházkou v lese si sobotní den …
foto: pribram.cz


Podobná situace panovala i u Orlova. „Projížděl jsem kolem v podvečer, nedalo mi to a zastavil. Napočítal jsem několik desítek aut. Když rostou houby, stojí jich tady maximálně deset,“ uvedl pro pribram.cz další z místních obyvatel.
Podobná situace panovala i u Orlova. …
foto: pribram.cz

Podle nového nařízení by se měli lidé, kromě rodin žijících v jedné domácnosti, spolupracovníků a cestujících v hromadné dopravě, scházet maximálně ve dvou a dodržovat minimální odstup dva metry. Doufejme, že brdské lesy i v budoucnu tento komfort poskytnou.

Tip redakce: V Česku zemřeli další 2 lidé s koronavirem. Hygiena odmítá zveřejňovat informace o nemocných na území měst
Podle nového nařízení by se měli lidé, kromě …
foto: pribram.cz


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz