12. 4. svátek má Julius

Slovácko rozdrtilo Příbram 5:1

14. listopadu 2020   (19:12)
Slovácko rozdrtilo Příbram 5:1
foto: pribram.cz, ČTK

"Dostali jsme pět gólů, není to pro nás při pohledu na tabulku jednoduchá situace," řekl asistent trenéra Příbrami Pavel Horváth.


Fotbalisté Slovácka rozdrtili v dohrávce 4. kola první ligy Příbram 5:1. Dvě branky vítězů vstřelil Vlastimil Daníček, po jedné přidali Stanislav Hofmann, Lukáš Sadílek a střídající Rigino Cicilia. Za hosty snižoval z penalty Tomáš Pilík. Domácí se prosadili hned ze dvou pokutových kopů.

Slovácko vstřelilo v lize pět branek poprvé od loňského května, kdy stejným poměrem porazilo rovněž Příbram. Tým z Uherského Hradiště zvítězil po třech kolech, doma v nejvyšší soutěži naplno bodoval poprvé po šesti utkáních a poskočil na osmé místo tabulky. Příbram v lize podlehla Slovácku podesáté za sebou a s jedním bodem zůstala poslední.
Zápas se měl původně hrát v září. Kvůli koronaviru v příbramském týmu byl nejprve odložen na 13. října, ale to už byla liga stejně jako další sportovní soutěže pozastavena kvůli zhoršující se epidemiologické situaci v zemi. Dohrávka se uskutečnila netradičně v reprezentační pauze.
Před prázdným hledištěm, kam kvůli opatřením proti koronaviru nemohli diváci, jako první v páté minutě vystřelil hostující Vávra do náruče brankáře Bajzy, ale pak už převzali iniciativu favorizovaní domácí. Kombinační hrou a rychlým přechodem středu hřiště si vytvořili převahu, ale příliš šancí v úvodu neměli. V 17. minutě po centru Sadílka odkopl balon z malého vápna Cmiljanovič.

V závěru poločasu se domácí prosadili. Nejprve Hellebrandovu střelu vyrazil Melichar, ale v 37. minutě už Slovácko vedlo. Proti Daníčkovi ještě hostující gólman zasáhl, ale dorážející Hofmann už nezaváhal. Slovácko v lize skórovalo po 307 minutách.
Příbram mohla vyrovnat ve 40. minutě, ale Bajza si s tvrdým pokusem Rezka z přímého kopu poradil. Na druhé straně Melichar vyrazil střelu Klimenta a vzápětí i přízemní pokus Petržely.

V 57. minutě fauloval na hranici pokutového území Zorvan Hellebranda a sudí Berka nařídil pokutový kop. Penaltu bezpečně proměnil kapitán Daníček a zvýšil na 2:0.

Za dalších pět minut už domácí vedli o tři branky, když se povedenou střelou k tyči prosadil Sadílek. O dvě minuty později na druhé straně z penalty snížil hostující Pilík, ale žádné zdramatizování zápasu to neznamenalo.

Domácí dál dominovali a v 76. minutě se hlavou prosadil Daníček. Podruhé v kariéře dal v jednom ligovém utkání dvě branky. V 88. minutě pak skóre uzavřel z dalšího pokutového kopu střídající Cicilia.
Hlasy trenérů po utkání:
Martin Svědík (Slovácko): "My jsme potřebovali toto utkání výsledkově zvládnout, abychom se dostali do středu tabulky. Chtěli jsme dostat Příbram pod tlak, což se nám dařilo, ale chyběl nám lepší výběr místa a dohrávání situací. Po gólu z hráčů spadla nervozita, po přestávce jsme pokračovali v tlaku a dotáhli duel do vítězného konce. Chytli jsme se střelecky, snad nám to vydrží. Dnes chválím tým za tři body a za způsob, jak k nim dospěl."

Pavel Horváth (asistent trenéra Příbrami): "Dostali jsme pět gólů, není to pro nás při pohledu na tabulku jednoduchá situace. Vstupovali jsme do utkání s odvahou, ale neměli jsme kvalitu po zisku balonu a s tím souvisely velké ztráty. Rozhodí nás každý gól, co dostaneme, chybí nám sebevědomí. Ztrácíme jednoduché míče, za což jsme trestáni kvalitnějšími týmy. Když dostaneme druhý gól, jsme na pokraji sesypání. Snížení z penalty bylo sice povzbudivé, ale k lepšímu výsledku nás to nenasměrovalo. Za týden hrajeme v Brně a bude to pro nás další důležitý zápas celého podzimu."

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 5:1 (1:0)
Branky: 58. z pen. a 76. Daníček, 37. Hofmann, 63. Sadílek, 89. Cicilia z pen. - 65. Pilík z pen. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Hock - Marek (video). ŽK: Kliment, Navrátil - Soldát, Diarra. Bez diváků.

Sestavy:
Slovácko: Bajza - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko (88. Mareček) - Havlík, Daníček - Petržela (81. Jurečka), Sadílek (81. Kubala), Hellebrand (66. Navrátil) - Kliment (66. Cicilia). Trenér: Svědík.

Příbram: Melichar - Svoboda, Diarra, Soldát, Cmiljanovič (46. Kvída) - Pilík, Zorvan (71. Hájek), Folprecht, Vávra (88. Belej) - Vais (71. Boakey), Rezek (88. Budínský). Trenér: Čuhel.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu … ŠKOLSTVÍ Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si … LIFESTYLE Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má … ANKETA Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu … Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu … DOPRAVA Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, … ROZHOVOR Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká … ZAJÍMAVOSTI Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje … DOPRAVA Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a … AKTUÁLNĚ
Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz