26. 1. svátek má Zora




Sliby chyby. Využila Šance svojí šanci?

22. června 2016   (06:37)
Sliby chyby. Využila Šance svojí šanci?
foto: pribram.cz

Šance pro Příbram je nyní v opozici, přesto se cítí být součástí změny.



Původně občanská iniciativa Šance pro Příbram se po spojení kandidátky s Příbramáky pro Příbram dostala do městského zastupitelstva, kde nyní hájí 3 křesla. Kromě lídra strany Vladimíra Krále jsou to Dagmar Říhová a Petr Kareš. Šance podle svých slov vstoupila do veřejného života jako reakce na nedobrý stav města a ponurou atmosféru ve společnosti. Vedení Šance pro Příbram stojí také za několika koncerty a společenskými událostmi ve městě.

Šance pro Příbram aktuálně patří k opozici, přesto se její zastupitelé cítí jako součást změny, která ve vedení města při komunálních volbách v roce 2014, nastala. Mnoho z bodů programu se shoduje s programy vládnoucích stran. Například reorganizace městského úřadu nebo zveřejňování online přenosů z jednání zastupitelstva.

Revize smluv a prodej majetku
V jednom z bodů programu slibuje Šance pro Příbram revizi městských smluv a jejich zefektivnění. V tomto bodě je aktivní například zastupitel Petr Kareš, po jehož tlaku byla vypovězena smlouva společnosti Dirtecho, která provozovala reklamu na sloupech veřejného osvětlení. Zastupitel Král je velice aktivní v otázce vodohospodářského majetku, kde navrhl vytvoření skupiny, která by se zabývala dokumenty a fakturami za posledních několik let. Zástupci strany také přichází velmi často s vlastní iniciativou, která se ovšem ne ve všech případech setká s kladnou reakcí z řad současného vedení.

Šance se také v programu zasadila o zastavení rozprodeje městského majetku a je například proti prodeji nemovitostí v Březnické ulici.

Pro centrum sociálních služeb Šance nadšená není
Stejně jako ČSSD ani Šance pro Příbram nepodpořila vznik Centra sociálních a zdravotních služeb v Příbrami. Zastupitel Petr Kareš se při projednávání zřizovací listiny domáhal více informací a rozsáhlejších podkladů. Strana se přitom hlásí k podpoře seniorů a rozšiřování služeb, kterou jsou pro ně určeny. Za nepodpoření centra a dalších bodů si Šance vykoledovala i kritiku starosty Jindřicha Vařeky.

Stejně jako současné vedení města i Šance podporuje vznik Zelené páteře včetně rekonstrukce Nového rybníku. Vystupování zastupitelů Krále a Říhové je velmi kultitované a je dobře přijímáno i koaličními zastupiteli. Během zastupitelstva pravidelně vystupují všichni její zástupci na rozdíl od některých koaličních zastupitelů, kteří se vůbec neprojevují.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ, red








Další články

Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v … Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká … Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby … V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici … FOTO Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci … Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. … Nepřehlédněte Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a … Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. … FOTOGALERIE Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Sociální sítě zažívají v posledních letech prudký nárůst agresivity, radikalizace a … Nepřehlédněte
Start jako hrom! Příbramský rodák David Eliáš ovládl Evropu a přidal i bronz ze sprintu Start jako hrom! Příbramský rodák David Eliáš ovládl Evropu a přidal i bronz ze sprintu Otevřené mistrovství Evropy juniorů ve finské Imatře se pro český biatlon změnilo v … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz