Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích
6. srpna 2020 (11:08)
foto: pribram.cz, Tomáš Větrovský
Příbramský odchovanec již nebude působit jako hráč ligového mužstva.
Příbram, Liberec, Sparta, Dinamo Záhřeb či FC Goa. Ve všech těchto klubech zanechal Miroslav Slepička stopu jako fotbalista. Na vlastní žádost se však rozhodl profesionální kariéru ukončit.
Příbramský odchovanec na sebe upozornil zejména v juniorských reprezentačních výběrech včetně výběru do 21 let. Na jaře 2002 přestoupil do Liberce a v létě 2005 po něm sáhla Sparta. Od srpna 2008 byl členem seniorského reprezentačního týmu. V roce 2008 odešel do chorvatského klubu Dinama Záhřeb a po dvou a půl letech odešel na hostování do německého druholigového Furthu. V létě 2011 se vrátil do Sparty Praha. V zimní ligové přestávce sezony 2013/14 se připravoval s 1.FK Příbram, kam následně přestoupil.
V létě 2014 odešel do nově zformované indické ligy, kde byl draftován klubem FC Goa. S týmem skončil na konci ročníku 2014 v semifinále, avšak společně se Španělem Sergio Contrerasem Pardem alias Kokem ovládl statistiku nejlépe přihrávajících fotbalistů ISL a s pěti vstřelenými góly skončil na děleném druhém místě mezi nejlepšími kanonýry ISL.
V lednu 2015 přijal půlroční angažmá v třetiligovém českém klubu FC Písek, kde bojoval s týmem o udržení ligové příslušnosti. V létě 2015 přestoupil do druholigového mužstva Táborska, působil zde do konce roku. Následně hrál I.A třídu Středočeského kraje za Podlesí. V létě 2017 se opět ozval FC Písek a Miroslav Slepička se začal připravovat na ČFL. V lednu 2018 přišel z Písku do zpátky do profesionálního fotbalu v 1.FK Příbram, kde pomohl k cestě zpátky do Fortuna:Ligy.
Miroslav Slepička působil v mládežnických reprezentačních výběrech České republiky U20 a U21. V českém reprezentačním mužstvu odehrál dvě kvalifikační utkání na MS 2010 v JAR. V roce 2008 proti Polsku (porážka 1:2) a Severnímu Irsku (remíza 0:0).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Tomáš Větrovský
Tomáš Větrovský
autor: Jakub Pečenka
Další články
Překonali jsme hranici 35 000. A k tomu 11 000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám
Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů
Milovníci historických automobilů a motocyklů by si měli v kalendáři zakroužkovat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků
Už tuto sobotu se v Příbrami uskuteční vůbec první Pride, tedy pochod LGBT komunity. …
AKTUÁLNĚ
Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride!
Centrem dění tohoto víkendu bude nejen Svatá Hora, kde se bude konat další poutní …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa
Orlická přehrada zažívá největší pokles hladiny za poslední desítky let. V nádrži …
FOTOGALERIE
Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost
Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za …
ZDRAVOTNICTVÍ
Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák
Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem …
Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby
Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová …
TIP NA VÝLET
Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku
Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a …
SPORT




