12. 7. svátek má Bořek

Slavnostní zahájení adventu přinese bohatý program

30. listopadu 2019   (20:12)
Slavnostní zahájení adventu přinese bohatý program

Přichází pro mnohé nejkrásnější doba roku, doba Vánoc, které předchází adventní období. Advent v Příbrami bude zahájen v neděli 1. prosince na náměstí T. G. Masaryka.


Program bude zahájen v 15 hodin a v průběhu odpoledne si užijeme několik hudebních vystoupení. Těšit se můžete na koledy pěveckého sboru Světlušky, koncert přední české mezzosopranistky Andrey Tögel Kalivodové nebo vánoční „rockoledy“ v podání školní kapely Schunky.

Odpoledne bude také o mluveném slově a divadle. Návštěvníci akce si užijí vánoční vystoupení Na Stojáka s Vojtou Záveským a Arnoštem Frauenbergem, vánoční pohádky a anděly na chůdách.

Nejočekávanějším bodem je samozřejmě samotné rozsvícení vánočního stromu, kterému bude předcházet adventní zamyšlení pana faráře a požehnání adventního věnce, tato část programu začne v 16.15 h. „Vánoční strom máme letos majestátní, bude dělat Příbramanům v tomto svátečním čase radost. Vánoční výzdoba města se v posledních letech hodně změnila, i letos můžeme slíbit nové zajímavé dekorace. Přijďte se sami přesvědčit,“ zve na zahájení adventu starosta města Jan Konvalinka.

Po celé odpoledne bude probíhat vánoční adventní trh, chybět nebude Ježíškova dílna s řezbáři, pletení adventních věnců, tvoření skřítků, ukázky práce uměleckého kováře. Natrénovat můžete na dětský biatlon a zvěčnit se budete moci nechat ve fotokoutku s vánočními rekvizitami.

Město má každoročně přichystanou nějakou závěrečnou perličku programu. Letos to bude příchod příbramských andělů v podání skupiny Pyroterra, kterou Příbram dobře zná. Tentokrát nás čeká úplně nové a v Příbrami poprvé představené vystoupení.

Portál pribram.cz na zahájení adventu připravil 25 spotů, ve kterých budete moci vidět známé osobnosti našeho města. Pokud nestihnete zítřejší program na náměstí T. G. M., kde budete mít možnost vidět adventní zdravice na velkoplošné obrazovce, nevadí. Veškerá přání budou zveřejněna na našem webu.
Program bude zahájen v 15 hodin a v průběhu …








Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: top








Další články

Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v … AKTUÁLNĚ Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring … Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. … ZAJÍMAVOSTI Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými … AKTUÁLNĚ Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších … NEPŘEHLÉDNĚTE Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR
Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz