Sladká odplata Kocourů za 3 body v Odoleně Vodě a posun na 6. místo v tabulce
21. ledna 2024 (17:21)
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem
V 18. kole ČEZ volejbalové extraligy mužů přivítalo domácí AERO v souboji o šestou příčku VK TROX Příbram. Kocouři toužili vrátit Odoleně Vodě porážku z domácí palubovky, a to se jim povedlo měrou vrchovatou. Vyjma třetího setu byli ve všech činnostech lepší, zaslouženě si odváží tři body a posun na šestou příčku k tomu. AERO Odolena Voda – VK TROX Příbram 1:3 (23:25,23:25,25:19,16:25)
Úvod utkání byl vyrovnaný z obou stran a naznačoval, že se bude bojovat tvrdě o každý bod. Příbram šla jako první do vedení po několika pochytaných útocích Odolky a udržovala několikabodový náskok. Aero se však nevzdalo, trpělivě ztrátovalo a dokázalo snížit na rozdíl jednoho bodu. Následovala přehlídka zkažených servisů na obou stranách. Jenom za první set jich bylo k vidění hned 15. K prvnímu setbolu se propracovala Příbram, když po nadražení balonu soupeře složil útok z hlavního kůlu Gabriel a TROX se ujal vedení 1:0 na sety (23:25).
I do druhého setu vstoupili mnohem lépe Kocouři a ujali se vedení 1:4. Poté přišla slabší pasáž příbramských útočníků a Aero se s Příbramí několikrát vystřídalo ve vedení. Když už to vypadalo, že domácí převezmou otěže setu do svých rukou, nevynucenými chybami darovali Příbrami body, které dostaly hosty opět do sedla. Příbram si tak uzmula i druhý set poměrem 23:25.
Do třetího setu poslal domácí trenér Kryś do hry nového nahrávače Jiřího Srba, který do Aera přestoupil z Benátek nad Jizerou. Hra Odolky se tím oživila, domácí šli do vedení, a udržovali náskok. Nůžky ve skóre se stále více otevíraly, a nakonec si domácí v poklidu došli pro vítězství 25:19.
Do třetího setu poslal domácí trenér Kryś do hry nového nahrávače Jiřího Srba, který do Aera přestoupil z Benátek nad Jizerou. Hra Odolky se tím oživila, domácí šli do vedení, a udržovali náskok. Nůžky ve skóre se stále více otevíraly, a nakonec si domácí v poklidu došli pro vítězství 25:19.
Ve čtvrté sadě ovšem Aero nedokázalo navázat na předchozí set a Příbram se velmi rychle dostala do čtyřbodového vedení. Domácí se v jeden moment ještě nadechli k náporu a snížili, ale pak vzal osud do svých rukou Filip Ureš a skvělou sérií na podání utnul šance soupeře na zvrat. Příbram zaslouženě vyhrála čtvrtý set rozdílem třídy 16:25, tím i celý zápas 1:3 z pohledu domácích.
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem
„Věděli jsme, že dnešní zápas bude hodně těžký. Vodolka doma je hodně silná, dokáže předvádět hodně dobré výkony. Řekl bych, že první dva sety byly s chybami, hlavně na podání z obou stran, ať už od nás, nebo od Vodolky. My jsme byli v koncovkách malinko šťastnější a poslední set jsme se rozpodávali a myslím si, že už jsme byli lepší,“ doplnil šťastný kapitán Daniel Rosenbaum.
Kocouři tak natáhli šňůru vítězství již na čtyři zápasy a posunuli se na kýžené 6. místo v tabulce, zajišťující přímou účast ve čtvrtfinále play-off. Zdaleka však ještě není dobojováno, neboť Příbram nyní čekají velmi nároční soupeři z horní části tabulky. Již ve čtvrtek 25.1. přivítají Kocouři na domácí palubovce VK Lvi Praha.
Kocouři tak natáhli šňůru vítězství již na čtyři zápasy a posunuli se na kýžené 6. místo v tabulce, zajišťující přímou účast ve čtvrtfinále play-off. Zdaleka však ještě není dobojováno, neboť Příbram nyní čekají velmi nároční soupeři z horní části tabulky. Již ve čtvrtek 25.1. přivítají Kocouři na domácí palubovce VK Lvi Praha.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•S frenetickými diváky v zádech dokázali Kocouři vybojovat tři body proti Zlínu
•Volejbalista Tevkun: Rusové stihli během měsíce zlikvidovat architekturu a infrastrukturu v mém rodném městě
•Baník v prvním kole nadstavby deklasoval Mostecké Lvy 8:3
Další články
Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun
Úterní požár ve výrobní hale strojírenské společnosti Bobcat v Dobříši způsobil škodu …
FOTO
Co se skrývá v oblíbené pěně na vlasy? Varování hlavní hygieničky
Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo varování pro spotřebitele týkající se oblíbené …
Bolavé místo v centru Příbrami. Město zahájí jednání o prázdném pozemku
Oplocený pozemek v horní části Václavského náměstí zůstává už několik let symbolem …
Nepřehlédněte
Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru
Obec Milín se na Valentýna promění v místo, kde se propojí hudba, solidarita a dobrá …
Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky
Neobvyklý zásah mají za sebou v úterý 10. února strážníci Městské policie Příbram. V …
Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí
Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na …
Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram
Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim …
AKTUÁLNĚ
/FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu
Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události se …
AKTUALIZOVÁNO
V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu
Hasiči právě teď zasahují v Dobříši.
V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice
V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice …
AKTUÁLNĚ




