Školy v Česku druhý den po sobě čelí výhrůžným zprávám
4. září 2024 (10:08)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Některé školy v Česku dnes znovu dostaly výhružný e-mail, podobně jako v úterý. Policie na síti X uvedla, že přijme opatření, která budou co nejméně zasahovat do výuky. Aktuální výhrůžka se týká více druhů škol, nikoliv pouze základních, řekl ČTK mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. V úterý dostaly stovky škol v celém Česku oznámení, jehož autor hrozil, že jsou zaminované. Některé proto ukončily výuku dříve.
Policie v úterý večer uvedla, že na sociálních sítích koluje podobné prohlášení. Výhrůžka by měla být tentokrát orientovaná na všechny typy škol, nikoliv pouze na základní, a to na dnešek. "Školy nám začínají tuto skutečnost potvrzovat a stejně jako včera (v úterý), i dnes přijmeme opatření, které budou co nejméně zasahovat do běžného výukového režimu," uvedli dnes ráno policisté.
Mluvčí policejního prezidia dnes ráno ČTK řekl, že aktuální výhrůžka se týká nejenom základních škol. Potvrdil i platnost úterního sdělení policie, že se výhrůžka zatím nezdá relevantní.
Mluvčí policejního prezidia dnes ráno ČTK řekl, že aktuální výhrůžka se týká nejenom základních škol. Potvrdil i platnost úterního sdělení policie, že se výhrůžka zatím nezdá relevantní.
Na objasnění případu se podílí mimo jiné Národní centrála proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě. Čeští kriminalisté spolupracují rovněž se svými slovenskými kolegy, kteří v úterý řešili podobnou výhrůžku školám.
Kvůli úternímu výhružnému e-mailu informovaly například některé školy v Praze rodiče, že ukončily vyučování či družinu dříve. Jiné přesunuly aktivity mimo školní budovu či jinak upravily standardní režim.
Kvůli úternímu výhružnému e-mailu informovaly například některé školy v Praze rodiče, že ukončily vyučování či družinu dříve. Jiné přesunuly aktivity mimo školní budovu či jinak upravily standardní režim.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Související
•Reakce na domažlický útok nožem: S případy napadení by měli učitelé podvědomě počítat, míní ředitel sedlčanské ZŠ
•O prázdninách zemřelo na silnicích 89 lidí, výrazný nárůst počtu obětí mezi cyklisty a motocyklisty
•Nové detaily o tragické smrti herce Karla Heřmánka přibližují okolnosti jeho rozhodnutí a průběh události
Další články
Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C!
Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický …
Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer
Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník …
KULTURA
Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst
Nateklý prst, kovový prstýnek, který nejde sundat. A kdo pomůže? Hasiči!
Vojenské lesy a statky: Brouk je na ústupu, pomáhá i satelit
Všichni návštěvníci lesů nejen v CHKO Brdy si pamatují kalamitu, kterou způsobil …
FOTOGALERIE
Ranní chaos u příbramských škol: město chystá změny a plánuje „kiss and ride“ zóny
Každé ráno se před příbramskými školami opakuje stejný scénář: kolony aut, zastavování …
DOPRAVA
Drony místo slz. 180 zachráněných srnčat — patron David Kraus podporuje sbírku
Jen v loňské sezóně zachránili dobrovolníci z organizace Pomáháme srnčatům z.s. přes …
ZVÍŘATA
V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu
Před půl sedmou večer v pondělí 23. února byla nahlášena nehoda s chodcem v Příbrami v …
AKTUALIZOVÁNO
V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin
V Chráněné krajinné oblasti Brdy přibylo patnácté maloplošné zvláště chráněné území – …
ZAJÍMAVOSTI
Smrtelná vzteklina se objevila u psa dovezeného do Evropy
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje na závažný případ zavlečení vztekliny do …
Chcete rozhodnout, kde policie „chytí“ řidiče za rychlou jízdu? Zapojte se do Speed Marathonu 2026!
Máte pocit, že někteří řidiči jezdí příliš rychle právě u vás? Teď máte šanci …




