Školní jídelny přivítaly první žáky, kteří opětovně zasedli do lavic
18. listopadu 2020 (20:10)
foto: pribram.cz
První a druhé třídy ve středu znovu docházely do školní jídelny. Pro ostatní je nadále poskytována možnost výdeje obědů.
Se zavřením škol došlo i k omezení ve školních jídelnách. Jejich provoz však nebyl zcela zastaven. Žákům byla poskytována po celou dobu možnost výdeje obědů. Je ovšem samozřejmostí, že těchto služeb využilo jenom malé procento strávníků.
Ve středu 18. listopadu se do lavic vrátili žáci prvních a druhých ročníků. V případě Základní školy Bratří Čapků i dvě přípravné třídy. S tím souvisel i staronový režim pro výdej obědů ve školní jídelně. Žáci z různých tříd se nesmí potkávat, musí dodržovat rozestupy, dbát na zvýšená hygienická opatření a další. Každá škola si organizuje výdej obědů dle svých potřeb.
Výdej obědů probíhá formou, která byla zavedena před úplným uzavřením škol. Před vstupem do jídelny dbá dohled na to, aby si každý žák vydezinfikoval ruce. Žákovi je na tác položen zabalený příbor, podáno hlavní jídlo a pití. Roušku si může sundat až před konzumací a všichni musí dodržovat minimálně jedno místo mezi sebou volné.
V případě ZŠ Bratří Čapků je vymezena i určitá doba pro strávníky, kteří v současné době do školy ještě nechodí. Je tomu tak z důvodu, aby nepřišly do styku různé skupiny dětí. Těmto strávníkům jsou obědy vydávány do přinesených nádob.
Mohlo by se zdát, že méně strávníků znamená i méně práce, opak je ale pravdou. Dodržování všech nařízení vyžaduje více času a vyšší potřebu hygieny. Přesto se všechny zaměstnankyně jídelny těší, až v jídelně přivítají i další ročníky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová
Další články
Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající
Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. …
AKTUALIZOVÁNO
Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko
Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do …
DOPRAVA
V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá
Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných …
AKTUÁLNĚ
Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno
Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také?
Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC …
PR
Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty
Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a …
VOLBY 2026
Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal?
Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale …
HISTORIE
81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí
Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní …
AKTUÁLNĚ
Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky
Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou …
AKTUÁLNĚ
Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem
Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji …
ANKETA




