27. 6. svátek má Ladislav

Školní hřiště budou otevřena i v létě

15. května 2015   (13:18)
Školní hřiště budou otevřena i v létě
foto: sxc

Výjimkou je hřiště v ulici 28. října, které má asfaltový povrch.



Sportovní areály u základních škol v Příbrami budou veřejnosti přístupné i během letních prázdnin. Rozhodli o tom radní na svém posledním jednání. Hřiště budou pro veřejnost otevřena od 1. července do 31. srpna vždy od 8:00 do 20:00 hodin. Přístupná budou hřiště u ZŠ Jiráskovy Sady, ZŠ Březové Hory, ZŠ Bratří Čapků a hřiště u ZŠ ve Školní ulici.

„Věřím, že zpřístupňování školních hřišť se setká u veřejnosti s pozitivním ohlasem. Dětem a mládeži bude během prázdnin umožněno smysluplně a bezpečně trávit volný čas, což by mělo přispět k minimalizaci projevů rizikového chování,“ uvedl v této věci starosta města Příbrami Jindřich Vařeka.

Technické služby zařídí instalaci přenosných odpadkových košů a po dobu provozu hřišť budou zajišťovat jejich denní úklid. Odbor správy majetku osadí po jedné mobilní buňce WC na každém hřišti a Městská policie Příbram zajistí odemykání a zamykání hřišť. Bude také věnovat školním hřištím po uvedenou dobu prázdnin každodenní zvýšený dohled. U každého hřiště bude umístěna informační tabule s provozním řádem hřiště a kontakty, na které se lze v případě nouze obracet.

Sportovní areál pod Svatou Horou v Příbrami mají ve správě Technické služby města Příbrami. V průběhu školního roku je toto hřiště v pracovní dny zadáno pro školy, ale po 14. hodině je volně přístupné pro širokou veřejnost. Během letních prázdnin bude tento areál pro veřejnost otevřen od 8:00 do 20:00 hodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ
autor: red








Další články

U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii … AKTUALIZOVÁNO Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace … POZNÁVÁME BRDY Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco … AKTUÁLNĚ Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Meteorologové varují před etrémními teplotami a v té souvislosti zdravotníci … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel I tento víkend bude program na Příbramsku velmi pestrý. Barokní zámek ve Rtišovicích u … NEPŘEHLÉDNĚTE Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala důrazné varování před … AKTUÁLNĚ Děti se hroutí kvůli známkám. Problém nejsou školy, ale naše očekávání Děti se hroutí kvůli známkám. Problém nejsou školy, ale naše očekávání Konec školního roku je pro část dětí radost, pro jinou část období, kdy se jim svírá … AKTUÁLNĚ Pozor! Ve Středočeském kraji platí kvůli vedrům a suchu mimořádná opatření. Zákaz ohňů i pyrotechniky Pozor! Ve Středočeském kraji platí kvůli vedrům a suchu mimořádná opatření. Zákaz ohňů i pyrotechniky Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje upozorňuje obyvatele na mimořádně vysoké … AKTUÁLNĚ Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Když se člověk ocitne v ohrožení, málokdy reaguje tak, jak si představuje. Většina … LIFESTYLE
Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz