29. 7. svátek má Marta




Školní akademie ZŠ Školní … potřetí

26. června 2018   (08:10)
Školní akademie ZŠ Školní … potřetí
foto: Havlíček

Žáci na prknech, která znamenají svět


Základní škola ve Školní ulici nabídla divadelní představení pro rodiče poprvé v roce 2010 a vzhledem k tomu, že se školní prezentace v očích veřejnosti setkala s nebývalým úspěchem, rozhodla se škola v tradici pokračovat. V rámci zachování kvality vystoupení směrovala žákovská vystoupení pod taktovkou učitelů do tzv. olympijského cyklu, takže v roce 2014, potažmo v roce 2018 se mohli rodiče opět těšit na (ne)tradiční zakončení školního roku.

Základní škola ve Školní ulici nabídla …
foto: Havlíček

Nutno přiznat, že si letošní šanci vystoupit na „prknech, která znamenají svět“ nenechali ujít téměř všichni žáci školy, což v celkovém součtu znamenalo, že poprvé v historii škola nabídla pro rodiče představení dvě. Na pódiu příbramského Divadla Antonína Dvořáka se tak mohly vystřídat, až na několik výjimek, všechny třídy školy.
A jaká vlastně byla třetí školní akademie? To nejlépe vystihují slova rodičů, kteří se přišli podívat:

„Smekám a naprosto upřímně moc gratuluji za nádherné vystoupení. Bylo to moc fajn, akce měla spád, byla nápaditá a musím přiznat, že po dlouhé době jsem zažila super zábavu, u které jsem se ani chvilku nenudila.“

„Akademie byla naprosto úžasná a úchvatná. Chvílemi jsem se smála a chvílemi dojetím uronila slzu. A tak to má být. Chtěla bych všem poděkovat. Mají můj naprostý obdiv.“

„Chtěl bych Vám tímto za celou rodinu poděkovat za bezvadné vystoupení, které se nám moc líbilo. Jako diváci z balkónu jsme měli všechna představení jako na dlani, a proto i závěrečný aplaus patřil oprávněně všem. Celkový dojem byl na výbornou!“

Akademie se opravdu povedla na jedničku, na čemž měli zásluhu všichni účinkující a také učitelé, kteří dětská vystoupení připravili. Kvalitu obou dnů (19.6., 21.6.) v příbramském divadle pak podtrhli výborné výkony moderátorů, Michaely Francové (IX.B) a Patrika Cinerta (IX.A), kteří svými replikami ještě více umocnili nevšední kulturní zážitek.

Nutno přiznat, že si letošní šanci vystoupit …
foto: Havlíček
Co dodat závěrem? Školní akademie ZŠ Školní se i důstojně rozloučila se stávající ředitelkou školy Mgr. Danou Křápkovou, která stále v čele instituce 24 let a po téměř čtvrtstoletí své žezlo předává dál. Se školou se loučí i Mgr. Václav Havlíček, zástupce ředitelky, který byl jako režisér u všech tří školních akademií, ale dle jeho slov právě ta jeho poslední – i podle reakce dětí, učitelů či rodičů – byla tou nejpovedenější.

Proto i odcházející vedení školy doufá, že škola bude i nadále stejně úspěšná jako doposud a že v roce 2022 se všichni v příbramském divadle sejdou na již čtvrté školní akademii ZŠ ze Školní ulice.
Co dodat závěrem? Školní akademie ZŠ Školní se …
foto: Havlíček
foto: Havlíček

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Václav Havlíček
autor: jk








Další články

Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na … SPORT Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen … AKTUÁLNĚ Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy a statky ČR (VLS) posilují ochranu lesů před požáry. V reakci na stále … AKTUÁLNĚ Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Českou republiku čeká další vlna mimořádných veder. Meteorologové vydali výstrahu před … AKTUÁLNĚ Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. … FOTOGALERIE Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý … KULTURA Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za … AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes … AKTUÁLNĚ Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej … NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Během letních prázdnin projde obnovou téměř dvě desítky autobusových přístřešků v … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz