31. 7. svátek má Ignác




Skiareál v Kvasejovicích už zavřel, Monínec jede dál

10. března 2017   (20:08)
Skiareál v Kvasejovicích už zavřel, Monínec jede dál

Fanoušci lyžování mají zřejmě jednu z posledních možností si zalyžovat.



Velká lyžařská střediska v českých a moravských horách stále mají dostatek sněhu, někde i čerstvě napadlého. Kromě vyznavačů sjezdového lyžování si tak na své leckde přijdou i běžkaři. Některé níže položené areály už ale provoz ukončily nebo se chystají na poslední víkend v provozu. Vyplývá z ankety zpravodajů ČTK mezi vlekaři.

Letošní lyžařská sezona se pomalu chýlí ke konci v Ústeckém kraji. V regionu přibývá středisek, která kvůli jarnímu počasí ukončila nebo omezila provoz. Vleky se definitivně zastavily třeba v Horním Podluží na Děčínsku. Areál se třemi kilometry sjezdovek tak navázal na Bouřňák na Teplicku a menší střediska, která ukončila provoz už dříve.

Na brzké ukončení provozu se chystají i někteří vlekaři ve Zlínském kraji. Část areálů už stojí, jinde ale chtějí vydržet minimálně do konce příštího týdne. "Sníh drží, je nám to líto vypnout. Vidím to ale špatně. Kurzy skončily, je tady pět až sedm lidí, a nemyslím, že se to o víkendu změní," řekl ČTK provozovatel areálu Troják v Hostýnských vrších.

Podmínky pro lyžování se postupně zhoršují také ve středních Čechách, kde jsou v provozu tři ze čtyř středisek. Skiareál Kvasejovice na Příbramsku ukončil provoz o uplynulém víkendu. Naproti tomu v areálu Monínec na Příbramsku leží na sjezdovkách přes metr sněhu, návštěvnost ale klesá.

Problém s nedostatkem sněhu neřeší velká lyžařská střediska v Krkonoších a Orlických horách. V noci na dnešek tam dokonce připadlo několik centimetrů nového sněhu. Podobná situace je i v Jizerských horách nebo v horských střediscích Jihočeského kraje. Na svazích tam na lyžaře čekají ještě desítky centimetrů sněhu.

Dobré podmínky pro vyznavače zimních sportů nabízejí také Jeseníky. Díky dostatečným zásobám technického sněhu se tam lyžuje i na níže položených sjezdovkách. Na své si v Jeseníkách přijdou také běžkaři. Upravené jsou trasy například v okolí Červenohorského sedla. Dobrá běžecká stopa je i na hlavní magistrále z Ovčárny na Praděd.

V některých beskydských skiareálech už se nelyžuje. Střediska, která i po oblevě zůstávají v provozu, ale hlásí dobré podmínky. Lyžovat se o tomto víkendu bude například na Bílé, Gruni nebo v Mostech u Jablunkova.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: red dto kš








Další články

Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká … NEPŘEHLÉDNĚTE TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. První srpnový víkend na Příbramsku nabídne opravdu velmi pestrý program. Milovníci … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 95 … AKTUÁLNĚ Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Posádka záchranářského vrtulníku LZS Kryštof 1 zažívá v posledních hodinách mimořádně … AKTUALIZOVÁNO Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. … DOPRAVA
Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz