26. 5. svátek má Filip




Skanzen ve Vysokém Chlumci se ponoří do dobové vánoční atmosféry

10. prosince 2023   (17:05)
Další 4 fotografie v galeriiSkanzen ve Vysokém Chlumci se ponoří do dobové vánoční atmosféry
foto: Hornické muzeum Příbram

Pobočka Hornického muzea Příbram bude pro návštěvníky otevřena o víkendu 16. a 17. prosince od 10.00 do 16.00.


I v letošním roce může veřejnost navštívit skanzen ve Vysokém Chlumci v předvánočním čase. „Během zimního období je to jedinečná příležitost se do skanzenu podívat a také zde nakoupit vánoční dárky,“ uvádí Hornické muzeum Příbram.

Ve vytopených a svátečně vyzdobených chalupách si o víkendu 16. a 17. prosince sami vyzkoušíte různá řemesla a dovednosti, ochutnáte historické pečivo a dozvíte se o původu vánočních zvyků. „Těšit se dále můžete na zdobení perníčků, vyřezávání betlémových figurek nebo předení na kolovrátku,“ doplňuje muzeum. Součástí programu je i sousedské koledování vysokochlumeckých dětí v sobotu ve 13.00. Pobočka Hornického muzea ve Vysokém Chlumci bude otevřena mezi 10.00 a 16.00.
Ve Skanzenu Vysoký Chlumec se nacházejí cenné památky venkovské architektury, které dokládají vývoj lidového domu od poloviny 17. do počátku 20. století na území Středočeské pahorkatiny a ve středním Povltaví. Expozice v interiérech přibližují způsob bydlení a hospodaření na vesnici. Během roku je areál běžně zpřístupněn od dubna do října.

Fotogalerie

Skanzen ve Vysokém Chlumci se ponoří do dobové vánoční atmosféry (1) Skanzen ve Vysokém Chlumci se ponoří do dobové vánoční atmosféry (2) Skanzen ve Vysokém Chlumci se ponoří do dobové vánoční atmosféry (3) Skanzen ve Vysokém Chlumci se ponoří do dobové vánoční atmosféry (4)

foto: Hornické muzeum Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Evropský parlament 23. dubna 2026 schválil historicky první nařízení, které sjednocuje … ZVÍŘATA Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Vědci v Thajsku oznámili objev, který otřásl paleontologickým světem. Identifikovali … ZAJÍMAVOSTI Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici … AKTUALIZOVÁNO Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných … ZAJÍMAVOSTI Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na … ZAJÍMAVOSTI Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní … AKTUÁLNĚ Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, … Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz