20. 7. svátek má Ilja




SK Sporting přivezl několik velmi kvalitních výsledků z atletického MČR staršího žactva

24. září 2024   (07:00)
SK Sporting přivezl několik velmi kvalitních výsledků z atletického MČR staršího žactva
foto: SK Sporting Příbram / se souhlasem (Jakub Marek na stupních vítězů)

O víkendu se v Třinci konalo atletické mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího žactva (ročníky 2009 a 2010). V každé disciplíně startoval limitovaný počet závodníků podle aktuálního postavení v celonárodním žebříčku.


Příbramský SK Sporting přicestoval na šampionát s několika vlastními želízky v ohni, které se ve velké konkurenci rozhodně neztratily. Hned v sobotu ukázala velké zlepšení Monika Machová v běhu na 1500 m překážek. Zatímco loni se Machová pohybovala na chvostu startovního pole, letos už chtěla výrazněji promluvit do celkového pořadí. To se jí rozhodně povedlo, když v konkurenci 18 závodnic doběhla na sedmé příčce ve vylepšeném osobním rekordu o 4 sekundy. „Mým cílem bylo umístění do TOP 10, což se mi povedlo. 7. místo je zatím můj nejlepší výsledek na MČR, a i přes pád na jedné z překážek jsem si udělala osobák. S výsledkem jsem spokojená,“ vyprávěla Machová po závodě.

Chvíli po doběhu Machové se blýskl Tobiáš Kelich pátým místem na 3000 m chůze, také v osobním rekordu. Kelich je kapitola sama pro sebe – sportovní talent, který soutěží v různých atletických disciplínách. „Na závodech je schopný běžet současně třeba 1500 m a skákat výšku, kde má momentálně mezi žáky skočeno 172 cm a má určitě navíc. Na kole družstev šel 3000 m chůze a byla z toho nominace na MČR, kde skončil ve velkém osobáku na 5. místě. Tobiáš je z naší sedlčanské větve a připravuje se pod vedením své matky, šéftrenérky sedlčanské atletiky Báry Kelichové,“ vysvětloval šéf Sportingu Petr Vocílka.

Velkým příslibem jsou výkony mladé závodnice Nely Červenkové, která si nejprve skvělým finišem doběhla pro postup do finále na 800 m. Ani v tom se neztratila a vybojovala nakonec páté místo ve skvělém čase a osobním rekordu 2:21,23. „Nela je naše nová kometa. Je teprve ročník 2010, takže za starší žákyně bude startovat ještě příští rok. Už to, že postoupila ze sobotního rozběhu do nedělního finále, byl velký úspěch. Tam startuje 8 nejlepších závodnic a byť měla papírově skončit poslední, ve finiši tři udolala a bylo z toho tak nečekané 5. místo. Má teď zaběhnutý čas 2:21, přičemž 2:20 je vstupenka do SCM (sportovní centrum mládeže), kam se moc žáků nedostane,“ neskrýval nadšení Vocílka.
Chvíli po doběhu Machové se blýskl Tobiáš …
foto: Monika Machová s Nelou Červenkovou
Největšího úspěchu pro příbramské barvy dosáhl Jakub Marek, který splňoval kvalifikační kritéria hned ve třech disciplínách: 150 m, 300 m a 800 m. Ve všech třech figuruje v rámci ČR do desátého místa. Nakonec se rozhodl pro 300 m, kde měl největší šanci na úspěch a vyplatilo se. Byl z toho bronz ve vynikajícím osobním rekordu 35,22. „S MČR jsem spokojený, protože jsem vybojoval medaili, se kterou jsem vůbec nepočítal. Mým cílem bylo postoupit do finále, takže bronz beru všemi deseti. Běželo se mi podstatně hůř než v sobotním rozběhu, protože mě bolí okostice, ale i tak je čas skvělý.“

„Chtěl bych poděkovat rodině, kamarádům, trenérům a všem ostatním, bez kterých bych nic z toho nedokázal. Taky gratuluji ostatním klukům a holkám ke skvělým výkonům a osobákům tady v Třinci,“ vyprávěl nadšeně bronzový medailista. Jakub Marek se tak stylově rozloučil se svým působením v SK Sporting Příbram, neboť od září začal studovat pod novým trenérem na sportovním gymnáziu v Plzni. Na závěr bych moc rád poděkoval Sportingu za krásné 4 roky, které jsem tu mohl strávit. Jsem rád, že jsem se mohl rozloučit vydařeným mistrovstvím ČR a přeji hodně úspěchů do budoucna.“
Největšího úspěchu pro příbramské barvy dosáhl …
foto: úspěšní atleti SK Sporting

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. … FOTOGALERIE Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku … AKTUÁLNĚ Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport. Souboj o královnu … SPORT Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do … NEPŘEHLÉDNĚTE Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by … ZAJÍMAVOSTI Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou … AKTUÁLNĚ Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům … NEPŘEHLÉDNĚTE Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě Ve Věznici Příbram skončily v uplynulých týdnech dvě významné aktivity zaměřené na … NEPŘEHLÉDNĚTE Lékařský dům v Příbrami: město převzalo projekt. Teď musí ukázat, že dostupná péče je pro něj priorita Lékařský dům v Příbrami: město převzalo projekt. Teď musí ukázat, že dostupná péče je pro něj priorita Po roce debat o budoucnosti budovy bývalé II. polikliniky se Příbram rozhodla jít … POLITIKA
Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Profesionální hasiči ze Sedlčan spěchali na pomoc záchranné stanici do obce Příčovy. V … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz