28. 6. svátek má Lubomír

Situaci před koloniálem na Rynečku by mohl zlepšit větší počet preventistů

21. února 2024   (18:23)
Situaci před koloniálem na Rynečku by mohl zlepšit větší počet preventistů
foto: pribram.cz - Jakub Pečenka

Možnosti města jsou v této záležitosti podle starosty Konvalinky velmi omezené.


Na webu města i sociálních sítích si obyvatelé Rynečku pravidelně stěžují na situaci v okolí místního koloniálu, kde se často setkávají skupinky nepřizpůsobivých lidí, kteří dělají hluk a nepořádek. Problém se řeší již několik let a zatím ho nikdo nedokázal přesvědčivě vyřešit. Vedení města přesto na problém nerezignovalo.

„Situaci na Rynečku se pravidelně věnujeme. V současné době připravujeme posílení počtu preventistů, kteří budou dohlížet nad dodržováním obecně závazných vyhlášek města. Věřím, že to povede ke zlepšení situace,“ řekl starosta města Jan Konvalinka (za ANO).
Podle něj jsou možnosti města s ohledem na zákonné mantinely velmi omezené. Nikdo totiž nemůže vstupovat do podnikání soukromé osobě, ani vykazovat osoby z veřejného prostoru na základě toho, že mají nevábný vzhled.
„Jakkoli uplatňované sankce vůči těmto osobám se míjí účinkem, protože jde zpravidla o jedince zcela nemajetné. Pevně věřím, že úsilí, které v dané věci vyvíjíme a vyvíjet nadále budeme, nakonec dospěje ke zlepšení situace,“ dodal starosta Konvalinka.

Starosta dokonce v minulosti majiteli objektu nabídl, že od něj koloniál koupí. Tento návrh se však nesetkal s kladnou reakcí. Městská policie se snaží místo stále monitorovat, dochází k častým konfrontacím, kdy jsou opilci upozorněni a šetrně vykázáni jinam. Zanedlouho se většinou ale vrátí na místo činu. Je pro ně totiž praktičtější si pořídit levnější alkohol na venkovní konzumaci než se přesunout do některého z restauračních zařízení.

Lidé kritizují především nepořádek a pokřikování opilců. Rodiny z blízkých panelových domů se bojí využívat i nedaleké dětské hřiště. Městská veřejnost v čele s radními se snaží apelovat i na majitele podniku, který alkohol prodává, nicméně také bez úspěchu.
Ryneček také spadá pod vyhlášku o regulaci konzumace alkoholu na veřejnosti. Radnice boj proti těmto nepřizpůsobivým vede již od roku 2016, kdy tato obecně závazná vyhláška vyšla v platnost. Mezi další problémové oblasti patři i ulice Boženy Němcové, areál bývalé Mototechny a okolí ubytoven Pod Čertovým pahorkem. Zde je scénář téměř stejný.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu … AKTUÁLNĚ Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu. Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk … ZDRAVOTNICTVÍ Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A … ROZHOVOR U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii … AKTUALIZOVÁNO Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace … POZNÁVÁME BRDY Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco … AKTUÁLNĚ Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Meteorologové varují před etrémními teplotami a v té souvislosti zdravotníci … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel I tento víkend bude program na Příbramsku velmi pestrý. Barokní zámek ve Rtišovicích u … NEPŘEHLÉDNĚTE
Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala důrazné varování před … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz