30. 11. svátek má Ondřej
Situace v příbramské nemocnici se zhoršuje, na pomoc přijeli vojáci

23. listopadu 2021   (18:57)
Situace v příbramské nemocnici se zhoršuje, na pomoc přijeli vojáci
foto: ONP - Martin Janota/se svolením

Během zítřka zasedne krizový štáb, který bude řešit případnou reprofilizaci dalších oddělení na covidová.


V příbramské nemocnici opět vzrostl počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem. K dnešnímu ránu jich tu bylo padesát šest, o osm více než předešlý den. Ve vážném stavu v intenzivní péči jsou čtyři z nich.

„Počty hospitalizovaných pacientů s koronavirem stále stoupají. Protože je prakticky jisté, že vrchol je stále před námi, zasedne opět zítra krizový štáb, který bude řešit další vývoj a případnou reprofilizaci dalších oddělení na covidová,“ řekl pribram.cz k aktuální situaci tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Na pomoc do nemocnice dnes přijeli tři příslušníci Armády ČR. Vzhledem k tomu, že se jedná o vojáky s potřebným výcvikem, mohou na odděleních pomáhat sestrám s ošetřovatelskou péčí. Dva vojáci budou vypomáhat na interně 3, kde leží pacienti s koronavirem, třetí voják posílí urgentní příjem.

Pacienti s koronavirem jsou od tohoto pondělí hospitalizováni také na jedné z lůžkových jednotek ortopedie. Po interně, gynekologii a oddělení následné péče se jedná o čtvrté oddělení, které je v covidovém režimu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz