7. 3. svátek má Tomáš

Situace na Příbramsku: Nižší intenzita srážek mírní obavy, voda začíná opadat

AKTUÁLNĚ
14. září 2024   (15:17)
Další 4 fotografie v galeriiSituace na Příbramsku: Nižší intenzita srážek mírní obavy, voda začíná opadat
foto: Dům přírody Brd / FB

Méně srážek na Příbramsku pomáhá udržet situaci pod kontrolou, voda začíná opadat. Horší situace je v Brdech, kde musel být vzhledem k mimořádné situace uzavřen Dům přírody, jež je součástí zámeckého areálu Tři trubky.


Zatímco severní Morava bojuje na několika místech s vyplavenými řekami a hasiči bojují s následky, situace na Příbramsku je i díky ubývajícím srážkám pod kontrolou. Hladina místních potoků a rybníků začíná pomalu opadat. Nikde není vyhlášen vyšší než první stupeň povodňové situace (bdělost).

Jediný větší problém s vodou hlásili krátce po poledni z Obecnice, kde začal přetékat rybník. Hasiči vodu upustili a nyní je situace stabilizovaná. S vodním živlem se potýkají i Brdy, konkrétně Dům přírody Brd v zámeckém areálu Tří trubek, nedaleko Strašic. V dopoledních hodinách zde došlo k zaplavení naučné stezky i přilehlé turistické trasy a hrozí pád stromů. Vzhledem k situaci se důrazně nedoporučuje návštěva Brd.
Jediný větší problém s vodou hlásili krátce po …
foto: Dům přírody Brd – zaplavené naučné stezky
„Situace se v různých oblastech kraje liší. Nejhorší je povodí Sázavy, ale i tam se situace pozvolna lepší. Situaci ve městě u nás pravidelně monitorují motorizované hlídky městské policie. Pro případ potřeby máme dostatek pytlů na písek,“ doplnil příbramský starosta Jan Konvalinka.

Fotogalerie

Situace na Příbramsku: Nižší intenzita srážek mírní obavy, voda začíná opadat (1) Situace na Příbramsku: Nižší intenzita srážek mírní obavy, voda začíná opadat (2) Situace na Příbramsku: Nižší intenzita srážek mírní obavy, voda začíná opadat (3) Situace na Příbramsku: Nižší intenzita srážek mírní obavy, voda začíná opadat (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních … POZNÁVÁME BRDY Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí … SPORT Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným … Tankování v Příbrami:  Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 … AKTUÁLNĚ Řidič najel na sraženou zvěř Řidič najel na sraženou zvěř V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší. AKTUALIZOVÁNO Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci … BLESKOVÁ ZPRÁVA
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy „Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz