Šíření koronaviru v ČR: V počtu nových případů je Příbramsko druhé nejpostiženější
13. října 2020 (19:25)
Počet prokázaných případů nemoci covid-19 v Česku stoupl o 4310. Je to nejvyšší nárůst v prvním pracovním dni týdne od začátku epidemie. Předchozí pondělí bylo o téměř 1200 případů méně. Dnes zatím přibylo dalších 3906 potvrzených případů, tedy jen o 400 méně než za celé pondělí. V pondělí zemřelo s koronavirem 54 lidí, nejvíce od začátku epidemie. Vyplývá to z aktualizovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
Od 1. března, kde se v Česku objevily první případy covidu-19, se koronavirem nakazilo přes 125.000 lidí. Necelá polovina z nich už se z nemoci uzdravila. Aktuálně nemocných je přibližně 65.800.
U většiny nakažených má nemoc mírný průběh nebo jsou úplně bez příznaků. V nemocnicích je podle posledních údajů resortu zdravotnictví 2503 lidí s prokázaným koronavirem, stav 467 z nich je těžký. Od začátku října vzrostl počet hospitalizovaných o téměř 1500 pacientů.
Od začátku epidemie zemřelo v Česku 1097 lidí s nemocí covid-19. Nárůst úmrtí zrychluje v posledních dnech. V pátek jich bylo 53, v sobotu 45, v neděli 40 a pondělí 54. Dnes zatím ministerstvo registruje 19 obětí. Tyto údaje se ale mohou ještě zpětně měnit. Od začátku měsíce zemřelo 427 lidí s koronavirem.
Nejrychleji se nyní nemoc šíří na Uherskohradišťsku, kde bylo za posledních sedm dní zaznamenáno téměř 628 nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel. Druhým nejpostiženějším okresem je Příbramsko s 511 případy a třetím Plzeň-sever s 503 případy na 100.000 obyvatel za poslední týden.
Kvůli vysokému počtu nově infikovaných vláda v pondělí zavedla s platností od středy další opatření, která mají bránit šíření nákazy. Shromažďování bude omezeno na maximálně šest osob. Už ode dneška je také povinné nosit roušky na zastávkách veřejné dopravy, tedy na jejich nástupištích, v přístřešcích a čekárnách.
Od středy až do konce října přejdou školy včetně prvního stupně základních škol na distanční výuku. Mateřských škol a speciálních škol a tříd se opatření netýká. Do 3. listopadu budou muset mít zavřeno také restaurace, bary a kluby. Restaurace budou moci vydávat do 20:00 jídlo s sebou.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA
NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí!
Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer …
AKTUALIZOVÁNO
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA





