Silvestrovské oslavy už podruhé omezí epidemie, i když méně než před rokem
31. prosince 2021 (06:10)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Do konce silvestrovského víkendu v restauracích platí omezení maximálního počtu hostů u stolu na čtyři. Omezen je také počet účastníků silvestrovských večírků.
Dnes o půlnoci přivítáme nový rok. Podobně jako loni budou oslavy poznamenané pandemií nemoci covid-19. Přestože šíření koronavirové infekce v poslední týdnech zpomaluje, rozhodla vláda v obavě před šířením varianty omikron o přechodném zpřísnění epidemických opatření na přelomu roku. Do konce silvestrovského víkendu proto v restauracích platí omezení maximálního počtu hostů u stolu na čtyři. Omezen je také počet účastníků silvestrovských večírků.
Lidé, kteří se rozhodnou oslavit příchod roku v 2022 v restauraci, musí počítat s tím, že u jednoho stolu mohou sedět nejvýše čtyři hosté místo dosavadních šesti. Omezení se netýká lidí, kteří sdílejí společnou domácnost. Pro silvestrovské a novoroční večírky platí, že se jich může zúčastnit maximálně 50 lidí. Vstup do restaurací, klubů či barů mají stále povolen jen lidé s dokončeným očkováním nebo ti, kteří v posledním půl roce prodělali covid-19.
Loni na silvestra byla protiepidemická opatření výrazně přísnější než letos. Česko tehdy bylo v nejvyšším stupni epidemického rizika. To mimo jiné znamenalo zákaz vycházení od 21:00 do 05:00, uzavření restaurací či hotelů a omezení počtu účastníků hromadných akcí na dva lidi.
Loňské omezení oslav se projevilo mimo jiné nižším počtem požárů. Celkem na silvestra 2020 a na Nový rok 2021 vyjížděli hasiči v Česku ke 185 požárům. Byl to zhruba poloviční počet než o rok dříve. Hasiči ale varují, že údaje z předchozích let ukazují na neustálý nárůst požárů souvisejících s používáním pyrotechniky.
Přelom roku bude v Česku provázet mimořádně teplé počasí. Na silvestra teploty v Čechách vystoupají až na 14 stupňů Celsia, dnešek se tak zřejmě stane nejteplejším dnem letošního prosince. V sobotu 1. ledna se teploměr vyšplhá ke 12 stupňům.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky?
Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první …
FOTOGALERIE
Jarní rituál, nebo sousedská válka?
Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence …
ZAJÍMAVOSTI
Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí
Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu
Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a …
KULTURA
Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 …
AKTUÁLNĚ
MG ROADSHOW míří opět do Příbrami
Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě
S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony …
DOPRAVA
Den, který děsí svět: Pátek třináctého
Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na …
ZAJÍMAVOSTI
Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook
Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů
O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, …
AKTUÁLNĚ




