Silvestr přinese nezvyklé teplo, na Nový rok může být až patnáct stupňů
29. prosince 2022 (09:37)
Počasí na přelomu roku bude takřka jarní. Teploty na silvestra i Nový rok vystoupají v Čechách k 15 stupňům. Může pršet, sněžit má jen v nejvyšších polohách. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na webu a sociálních sítích. Mírně ochladit se má během prvního lednového týdne.
"V sobotu zesílí teplejší jihozápadní proudění, proto budou teploty zejména v Čechách stoupat nezvykle vysoko," uvedli meteorologové. Připomněli, že to bude druhý takto teplý poslední den roku po sobě. Loni na silvestra dosáhla v Česku teplota ojediněle také 15 stupňů Celsia a padla řada teplotních rekordů.
Dnes čekají meteorologové oblačno a zataženo, mohou se objevit přeháňky nebo déšť, nad 1000 metrů nad mořem může sněžit. Teploty se budou přes den pohybovat od sedmi do 11 stupňů.
Také v pátek zůstane obloha většinou zatažená, bude občas pršet, na horách budou srážky smíšené nebo sněhové. Noční teploty zůstanou nad nulou, přes den budou od šesti do deseti stupňů.
V sobotu 31. prosince očekávají meteorologové zataženo až oblačno. Zejména na hory znovu dorazí přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty budou osm až čtyři stupně. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 11 až 15 stupňů.
Podobné teploty budou i v neděli, první den roku 2023, ale bude méně oblačnosti i srážek.
Začátek příštího týdne budou ještě teploty překračovat deset stupňů Celsia. Postupně se sice mírně ochladí, mrazivé počasí ale nedorazí, a to ani v noci.
Začátek příštího týdne budou ještě teploty překračovat deset stupňů Celsia. Postupně se sice mírně ochladí, mrazivé počasí ale nedorazí, a to ani v noci.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Meteorologové: Na silvestra bude možná až 12 stupňů nad nulou
•Středočeský kraj bude příští rok pokračovat v úsporných opatřeních
•Nejvíce sněhu na Štědrý den bylo v ČR v roce 1981, letos Vánoce proprší
Další články
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO





