Silný vítr zaměstnává středočeské hasiče: Desítky výjezdů a jedno zranění
2. ledna 2025 (14:00)
foto: HZS Středočeského kraje / X
Středočeští hasiči odstraňovali následky větrného počasí, které zasáhlo region. Nejčastěji vyjížděli k popadaným stromům, především na Příbramsku a Kladensku.
Středočeští hasiči dnes mají kvůli větrnému počasí víc práce. Od středečního večera do dnešního rána dvacetkrát vyjížděli kvůli technické pomoci, hlavně odstraňovat spadlé stromy, sdělil mluvčí středočeských hasičů Dominik Pěnička. Hasiči z Dobříše řešili po 10. hodině dopolední také požár osobního automobilu v motorové části.
Nejvíce středočeští hasiči zasahovali podle mluvčího na Kladensku a Příbramsku, ale i v dalších okresech. "Máme jedno zranění hasiče," uvedl Pěnička. Hasič se lehce poranil na Mělnicku, a to právě při odstraňování spadlého stromu.
Do dnešních 12:00 platila v západní části Středočeského kraje výstraha meteorologů před silným větrem. Očekávali silný jihozápadní vítr místy s nárazy nad 65 kilometrů za hodinu. Kromě poškození stromů hrozí také úrazy způsobené uvolněnými předměty a zlomenými větvemi. Objevit se mohou i komplikace v dopravě. Lidé by měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel.
Do dnešních 12:00 platila v západní části Středočeského kraje výstraha meteorologů před silným větrem. Očekávali silný jihozápadní vítr místy s nárazy nad 65 kilometrů za hodinu. Kromě poškození stromů hrozí také úrazy způsobené uvolněnými předměty a zlomenými větvemi. Objevit se mohou i komplikace v dopravě. Lidé by měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili
Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a …
SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko
Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích
Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy
Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje?
Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v …
ZVÍŘATA
Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních?
Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na …
LIFESTYLE
Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší
Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se …
AKTUÁLNĚ
Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech
Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala …
KULTURA
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně
Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …
Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami
Majetková kriminalita se i nadále významně podílí na celkové kriminalitě na …
AKTUÁLNĚ




