Silný vítr ve Středočeském kraji lámal či vyvracel stromy. 6000 domácností bez elektřiny
10. ledna 2025 (09:20)
foto: HZS Středočeského kraje / X
Noc ve znamení popadaných stromů. Tak by se dala nazvat včerejší šichta středočeských hasičů v regionu, kteří museli zasahovat hned 58krát při jejich odstraňování. Pernou noc měli i energetici.
Silný vítr v noci na dnešek ve Středočeském kraji lámal nebo vyvracel stromy. Středočeští hasiči na síti X uvedli, že kvůli větrnému počasí jim v noci na dnešek přibylo výjezdů, které se týkaly právě odstraňování spadlých stromů. Od čtvrtka 19:00 do dnešních 07:00 řešili 74 událostí, zhruba o 20 víc oproti dennímu průměru.
"Jen popadaných stromů evidujeme 58. Nejvíce zásahů jsme řešili v okrese Benešov - 12. Dále Praha-východ - 8, Příbram - 8, Kolín - 6, Kutná Hora - 5," uvedli hasiči. Po třech výjezdech měli na Prahu-západ, Kladensko, Berounsko a Mladoboleslavsko, po dvou na Mělnicko a Rakovnicko. Zasahovali také u čtyř dopravních nehod a pěti požárů.
Kvůli silnému nočnímu větru bylo dnes ráno bez elektřiny víc než 6000 domácností v několika krajích. Dodávky se daří postupně obnovovat, další poruchy už nepřibývají. Vyplývá to z informací společností ČEZ Distribuce a EG.D. Nejčastější příčinou poruch byly pády stromů do vedení a následné poškození částí vedení.
Kvůli silnému nočnímu větru bylo dnes ráno bez elektřiny víc než 6000 domácností v několika krajích. Dodávky se daří postupně obnovovat, další poruchy už nepřibývají. Vyplývá to z informací společností ČEZ Distribuce a EG.D. Nejčastější příčinou poruch byly pády stromů do vedení a následné poškození částí vedení.
foto: HZS Středočeského kraje / X
V síti ČEZ Distribuce byla situace nejhorší ve čtvrtek hodinu před půlnocí, kdy zůstalo bez proudu na 32.000 odběrných míst, nejvíc ve Středočeském, Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Během noci se podařilo poruchy odstraňovat, ráno zůstávalo bez dodávek zhruba 3100 domácností, řekla dnes mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Extraliga volejbalu: Příbram padla s Kladnem 0:3, fanoušci byli slyšet
Deváté kolo ČEZ extraligy volejbalu mužů nabídlo v Příbrami jasnou výhru Kladna. Hosté …
Kraj přispěje na projekt mapující osudy vystěhovaných obcí. Týká se to i příbramského muzea na projekt Lidé bez domova
Středočeský kraj výrazně podpoří vzdělávací aktivity svých muzeí a galerií. Chystá se …
Vánočka: královna českých Vánoc
Když se řekne české Vánoce, málokdo si představí stůl bez vánočky. Tento sladký …
Rekordní triumf! Jan Tománek kraloval na nejtěžší trati v historii světových šampionátů
Paratriatlonista Jan Tománek dosáhl mimořádného úspěchu, když na IRONMAN 70.3 World …
Vánoční workshop v Dobříši: vytvořte si vlastní adventní věnec
Muzeum města Dobříše zve všechny milovníky tvoření na adventní workshop, který se …
Příbram plánuje schodkový rozpočet. Kryjí ho peníze z minulých let
Na nadcházejícím zasedání zastupitelstva města Příbram, které se uskuteční 3. …
Zubní pohotovosti ve Středočeském kraji zajistí nemocnice i další pracoviště
Zubní pohotovosti ve Středočeském kraji zajistí od 1. ledna příštího roku nemocnice a …
Ředitelka potravinové banky: Na mapě kraje hledáme slepá místa, kde nabízíme pomoc
Dana Růžičková vede Potravinovou banka Central, která shromažďuje a poté zásobuje …
ROZHOVOR
Sladká tradice, která každý rok přináší radost do mateřských škol
Příbramští včelaři už čtyřiadvacet let potěší děti i učitelky v mateřských školách …
Den pro dětskou knihu: společně strávený čas s rodinou podpoří dětské čtenářství
Chcete aktivně strávit krásné odpoledne se svými dětmi a vnoučaty a zároveň je …




