Silný vítr ve středních Čechách opět zaměstnal hasiče i energetiky
19. února 2022 (17:54)
foto: HZS Středočeského kraje
Hasiči vyjížděli od pátečního večera k více než 300 případům, většinou šlo o spadlé stromy nebo uvolněnou střešní krytinu.
Silný vítr ve středních Čechách opět zaměstnal hasiče a energetiky. Hasiči vyjížděli od pátečního večera k více než 300 případům, většinou šlo o spadlé stromy nebo uvolněnou střešní krytinu. V Čerčanech na Benešovsku večer narazil vlak do stromu, událost se obešla bez zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová. Vítr způsobil také nové výpadky proudu, kolem poledne bylo v regionu bez elektřiny ještě asi 2500 domácností.
Od pátečních 21:30 do dnešních 13:30 hasiči přijali hlášení o 319 událostech, z toho 19 ještě nebylo dořešeno. "Jsou to zásahy stejného typu jako v posledních dnech, především jde o technické události, stromy padající na zaparkovaná vozidla a objekty," uvedla Zemanová.
Do terénu vyrazila také lezecká skupina profesionálních hasičů, upevňovala například plechy střešní konstrukce na budově v Kladně-Rozdělově. Policejní mluvčí Pavel Truxa řekl, že policie dostala dopoledne hlášení o spadlých stromech na Benešovsku a jedné drobné nehodě, která měla souvislost s počasím, ale obešla se bez zranění.
Výpadek dodávek elektřiny postihl odběratele na Berounsku a Příbramsku. Dopoledne nešel proud 3000 domácnostem, kolem poledne jich bylo o 500 méně. "Jsou to nově vzniklé poruchy v souvislosti s nočním větrem," řekla mluvčí společnosti ČEZ Distribuce Soňa Holingerová. Energetici dodávky postupně obnovují.
Problémy jsou i na železnici. Ve 22:40 přijalo operační středisko hasičů informaci o nárazu vlaku do stromu v Čerčanech. "Tato událost se obešla naštěstí bez zranění," uvedla Zemanová. Hasiči evakuovali 18 lidí, cestující měli zajištěnou náhradní dopravu.
Kvůli spadlému stromu byl ráno přerušen provoz vlaků také na trati mezi Nižborem na Berounsku a Zbečnem na Rakovnicku. Problémy byly i v úseku Ješetice-Heřmaničky na Benešovsku na trati mezi Benešovem a Českými Budějovicemi. Odpoledne byl omezený provoz mezi Poříčany a Pečky na Kolínsku a Dobřichovicemi a pražským Radotínem.
Podle hejtmanky Petry Peckové (STAN) se v souvislosti s počasím nestala žádná mimořádná událost se zraněním. "Na území kraje nemáme žádný stupeň povodňové aktivity a ČEZ Distribuce nemá v distribuční soustavě mimořádný stav," uvedla hejtmanka na facebooku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu
Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
Kde v Příbrami čepují nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna
Příbramáci, pozor. Hledáme místo, kde vám pivo chutná nejvíc. Zapojte se do velké …
ANKETA
Nový Rybník Obořiště překvapuje. A tentokrát to není pivo.
Kdo jezdí k Novému Rybníku u Obořiště, ví, že se tam odpočívá skoro samo. Lidé z okolí …
PR
Tipy na víkend: Kluziště končí, Madagaskar přebírá led a kino chystá nálož premiér!
Až do neděle 8. února můžete využít kluziště na náměstí 17. listopadu. V pátek …
Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají
Po několika měsících, kdy byly veřejné toalety v Jiráskových sadech kvůli rekonstrukci …
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po …
Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně
Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku …
V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu
Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká …
Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku
Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na …




