9. 4. svátek má Dušan




Silnice z Obecnice do Zaječova zůstane i nadále neprůjezdná

1. října 2016   (12:21)
Silnice z Obecnice do Zaječova zůstane i nadále neprůjezdná
foto: pribram.cz

Výjimku mají jenom složky IZS, VLS a správa CHKO Brdy.



O případném zprůjezdnění komunikace Zaječov–Obecnice jednali ve čtvrtek 29. září zástupci samosprávy, státní správy, Vojenských lesů a statků (VLS), Krajské správy silnic Středočeského kraje a dalších dotčených institucí s hejtmanem Středočeského kraje Milošem Peterou (ČSSD). Setkání se uskutečnilo na radnici v Obecnici. „Komunikace Zaječov–Obecnice vede přes novou chráněnou krajinnou oblast (CHKO) Brdy a spojuje okresy Příbram a Beroun. V současné době je silnice uzavřena pro veškerou automobilovou dopravu, výjimku mají pouze vozidla integrovaného záchranného systému, VLS a správy CHKO Brdy. Omezený počet jednorázových povolení k vjezdu mají i starostové obcí sousedících s CHKO Brdy. Ti je zapůjčují svým občanům, kteří potřebují nutně projet přes Brdy,“ vysvětlil hejtman Miloš Petera.

Účastníci čtvrtečního jednání v Obecnici se shodli, že současný režim dopravy v Brdech je vyhovující a měnit se nebude. Podle ředitele VLS divize Hořovice Petra Švadleny bude podnik v příštích letech pokračovat v opravách silnic na území CHKO Brdy. Rekonstrukce by se měla týkat i zmíněné komunikace Obecnice–Zaječov. „Ze schůzky vyplynulo, že zejména obce na trase předmětné komunikace se zprůjezdněním nesouhlasí. Budeme proto toto přání respektovat a silnice zůstane pro běžný provoz uzavřena. Jsem rád, že obce ve spolupráci s VLS na okrajích nové CHKO Brdy budují nová záchytná parkoviště, a umožňují tak návštěvníkům objevovat krásy brdské přírody,“ konstatoval hejtman Miloš Petera.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeský kraj
autor: red








Další články

Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Jaro letos v Příbrami nepřineslo jen teplejší počasí, ale i nový módní vítr. Na konci … PR Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Návštěvníci této oblíbené události uvidí na čtyři stovky vystavených plechovek a … NEPŘEHLÉDNĚTE Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám … NÁZOR Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím … SPORT TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu V neděli 12. dubna ožije příbramská Svatá Hora netradičním dobrodružstvím. Dorazí sem … AKTUÁLNĚ Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice se objeví v dalším dílu dokumentárního cyklu Skryté skvosty, který … HISTORIE V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů Burza pro návštěvníky začíná v 8.30 ráno a končí ve 14 hodin. Vystavovat zde bude 90 … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Velikonoční oteplení nás příjemně naladilo na jaro, ale návrat k realitě byl nečekaně … AKTUÁLNĚ Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté na Příbramsku v dubnu zesílí dohled nad bezpečností silničního provozu. … DOPRAVA
Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz