2. 4. svátek má Erika




Silnice na Příbramsku jsou plné opilých a zfetovaných řidičů. Od začátku roku jich bylo zastaveno šedesát

12. února 2020   (12:15)
Silnice na Příbramsku jsou plné opilých a zfetovaných řidičů. Od začátku roku jich bylo zastaveno šedesát
foto: pribram.cz

Jen za včerejší den zastavili policisté dva hříšníky. Jeden byl zfetovaný, druhý namol opilý se zákazem řízení.



V loňském roce odhalili policisté na Příbramsku téměř 600 motoristů, kteří řídili pod vlivem návykových látek. Z uvedeného počtu bylo 168 osob pod vlivem drog a 107 řidičů mělo nad jedno promile alkoholu v dechu, čímž se dopustili trestného činu.

Zdá se, že ani letošní rok nebude výjimkou. Od začátku roku „načapali“ policisté na Příbramsku šedesát opilých či zfetovaných řidičů. Včera krátce před polednem jel na Sedlčansku 19letý motorista. Hlídka ho zastavila u odbočky na Sestrouň a při silniční kontrole u něj provedla test na drogy, který byl pozitivní. Pár hodin poté v Příbrami jiná policejní hlídka kontrolovala 27letého šoféra. „Při provedené dechové zkoušce se na displeji přístroje objevila hodnota 1,5 promile alkoholu. Muž navíc usedl za volant přes platný zákaz řízení. Nyní se bude zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a z maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

S jedním promile stoupá riziko dopravní nehody, a to až sedmkrát
O tom se přesvědčil vloni značně opilý řidič v Milínské ulici v Příbrami, který po nehodě nezastavil a z místa ujel. Po nárazu vyjel mimo komunikaci, přejel přes travnatý povrch a riskantním způsobem se vrátil zpět na silnici. Projíždějící řidič zachytil nehodu na palubní kameru.

Policisté z prvosledové hlídky začali po řidiči okamžitě pátrat. Po několika minutách našli havarované auto před jednou příbramskou restaurací.

Dechovou zkouškou bylo u muže (1954) naměřeno 1,73 promile alkoholu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce … AKTUÁLNĚ Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a … AKTUÁLNĚ Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na … AKTUALIZOVÁNO Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale … ZAJÍMAVOSTI Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o … MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí … ROZHOVOR V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého … AKTUÁLNĚ Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbramský tým bojovníků z Rasken Gymu pokračuje v úspěšném tažení. O víkendu 28. … SPORT
Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci se v posledních týdnech stále častěji objevují v okrajových částech Příbrami … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz