2. 7. svátek má Patricie




Silničáři zahájí 1. dubna další fázi příprav na opravu Barrandovského mostu

29. března 2023   (17:16)
Silničáři zahájí 1. dubna další fázi příprav na opravu Barrandovského mostu
foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s

Na Strakonické ulici bude uzavřena část vyhrazeného jízdního pruhu při podjezdu pod mostem.


Silničáři zahájí v sobotu 1. dubna další fázi přípravných prací na letošní opravy pražského Barrandovského mostu. Na Strakonické ulici bude uzavřena část vyhrazeného jízdního pruhu při podjezdu pod mostem. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu pražských silničářů barrandak.cz. Technická správa komunikací (TSK) plánuje začátek letošní fáze oprav mostu na 15. května. Práce potrvají 92 dní, tedy do 14. srpna. Opravy zahrnují práce na severní straně mostu ve směru do Braníku a na barrandovské rampě z ulice K Barrandovu.

"Důvodem drobného omezení je výstavba přístupové věže do komory mostu a zajištění bezpečného pohybu stavbařů v těchto místech," píše se na webu. Uzavírka se týká zhruba 90metrového úseku a doprava bude v místě uzavírky vedena ve dvou jízdních pruzích o šíři jednoho pruhu 3,25 metru.
Rekonstrukce Barrandovského mostu začala loni na jeho jižní části. Práce jsou rozloženy do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun. Soumostí z roku 1983 tvořené dvěma částmi, severní a jižní, se dříve nikdy neopravovalo. Most je součástí městského okruhu. Denně ho přejede přes 140.000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Prokopská pouť patří k nejstarším tradicím Březových Hor a o víkendu, 4. a 5. … HISTORIE Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. … AKTUÁLNĚ Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma … AKTUALIZOVÁNO Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, … TIP NA VÝLET Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i … FOTOGALERIE Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu První červencový víkend bude na Březových Horách patřit tradiční Prokopské pouti. … AKTUÁLNĚ Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Velká Británie, Španělsko i Francie už mají na jatkách povinné kamerové systémy, které … NEPŘEHLÉDNĚTE Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT
Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz