10. 3. svátek má Viktorie




Silničáři ve středních Čechách mají na zimu připraveno 67 tisíc tun posypu

14. listopadu 2016   (16:12)
Silničáři ve středních Čechách mají na zimu připraveno 67 tisíc tun posypu
foto: pribram.cz

Náklady za zimní údržbu komunikací se pohybují zhruba kolem 270 milionů korun.



Silničáři ve Středočeském kraji mají na zimní sezónu připraveno přes 67.000 tun soli a posypových materiálů. Rozpočet na údržbu je stejný jako v předchozích letech, a to zhruba 270 milionů korun. ČTK to řekl provozní náměstek krajské správy a údržby silnic Tomáš Račák.

Zimní sezóna začala pro silničáře 1. listopadu. Náklady na údržbu komunikací se kolem 270 milionů korun pohybují už několik let.

Račák uvedl, že v kraji bude nainstalováno jedenáct nových meteostanic pro sledování aktuálního počasí. "K dispozici bude také pět mobilních zařízení ke sledování stavu povrchu vozovky, co se týče zimní údržby," dodal.

Připravené na zimu jsou i technické služby v Příbrami. "V současné době je zabezpečen posypový materiál na předpokládanou spotřebu v průměrné zimě," řekl ředitel Technických služeb města Příbram Pavel Mácha. Příbramské technické služby se starají o 99 autobusových zastávek, 203 přechodů pro chodce, 56 schodišť, 116 kilometrů chodníků a 153 kilometrů silnic. O úklid příslušných lokalit se stará až šedesát pracovníků, kteří mají k dispozici sypače, traktory s radlicí a sněhové frézy. "Tyto zaměstnance a výše uvedené prostředky nasazujeme do ulic v případě hromadného spadu sněhu. S ohledem na kapacitní možnosti mají technické služby uzavřeny smlouvy s firmami na výpomoc při kalamitních situacích," uzavřel Mácha.

Na území Středočeského kraje je téměř 9000 kilometrů silnic, o které se stará krajská správa a údržba silnic, konkrétně jde o 2384 kilometrů silnic druhé třídy a 6265 kilometrů silnic třetí třídy. Celkový rozpočet Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje pro rok 2016 je 1,4 miliardy korun. Silnice v regionu patří k nejvytíženějším v republice, neboť Středočeským krajem vedou hlavní tranzitní tahy do Prahy. Na stavu silnic se nepříznivě podepisuje těžká kamionová doprava.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: bns dr








Další články

Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Policisté upozorňují na případy podomních „řemeslníků“, kteří se pohybují po městech a … Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Stačila chvilka nepozornosti při nakládání motocyklu a v Dobříši byl hned poplach. … ZAJÍMAVOSTI Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Velká chvíle pro příbramský hokej je tady. Tým HC Příbram si vybojoval postup do … SPORT /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka V neděli jsme na našich sítích sdíleli amatérské video práškovacího letadla Z‑37 … FOTOGALERIE Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Odbor životního prostředí sídlí v pronajatých prostorách Domu Natura od roku 2023. … POLITIKA Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Český internet má nový hit. Zatímco se svět ještě nevzpamatoval z nekonečné debaty o … FAST FOOD Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Večer, kdy se nic neděje. Telefon leží na stole, obrazovka je tmavá a ticho v bytě … LIFESTYLE Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Zájem o členství dětí a mládeže u dobrovolných hasičů ve Středočeském kraji v poslední … NEPŘEHLÉDNĚTE
Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Nedělní dopoledne v Sedlci-Prčici na Příbramsku připomnělo, že největší nebezpečí …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz