20. 8. svátek má Bernard
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Silničáři opravili po letošní zimě téměř 100 kilometrů silnic

12. srpna 2019   (11:03)
Silničáři opravili po letošní zimě téměř 100 kilometrů silnic

Opravy krajských silnic po zimě si letos vyžádaly celkem 230 milionů korun


V měsíci květnu a červnu provedli silničáři opravy škod, které napáchala na středočeských vozovkách druhé a třetí třídy letošní zima. Celkem šlo o 119 dopravních staveb o celkové délce 98,7 kilometru.

„Opravy si vyžádaly celkem 230 milionů korun. Tyto nezbytné finanční prostředky na ně poskytl Středočeský kraj ze svého rozpočtu,“
sdělila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Prováděny byly zejména velkoplošné výspravy, místy lokálního charakteru, formou frézování asfaltových vrstev a lokální sanace podkladových vrstev.  Následovala pokládka obrusné vrstvy a obnovou prošlo i dopravní značení opravovaných úseků. Opravy probíhaly v rámci všech cestmistrovství v kraji.

Podle informací pracovníků KSÚS SK několik oprav dosud nebylo provedeno z důvodu složité koordinace s ostatními stavbami prováděnými jinými investory, například ŘSD nebo obcemi.

„Tyto ojedinělé stavby však budou realizovány v nejbližší možné době, respektive po skončení dopravně inženýrských omezení souvisejících s jinými stavbami. Nechtěli bychom, aby byli kvůli souběhu staveb řidiči vystavěni zbytečným komplikacím,“ říká ředitel KSÚS SK Zdeněk Dvořák.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: kr-stredocesky.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Brdská vřesoviště jsou v plném květu Brdská vřesoviště jsou v plném květu Vřesoviště vznikla v Brdech na dopadových plochách. Jsou nevídaného rozsahu a v této zeměpisné šířce a nadmořské výšce v Evropě zcela unikátní 20. srpna 2019   (11:46) Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Neznámý pachatel okradl sedlčanské hasiče Vzniklá škoda byla stanovena na 15 tisíc korun. 20. srpna 2019   (09:23) ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček ČOI: Nedostatky má polovina kontrolovaných hraček Nedostatky se většinou opakují. 20. srpna 2019   (08:32) Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Den pro zvíře nejen potěšil, ale i pomohl Výtěžek z této akce bude použit ve prospěch místních psích a kočičích útulků 20. srpna 2019   (06:19) Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz