Silné poryvy větru a popadané stromy mohou o víkendu zkomplikovat dopravu
28. ledna 2022 (15:15)
foto: pixabay
Nejvíce bude na Příbramsku foukat v neděli, kdy může vítr dosáhnout v nárazech rychlosti až 80 kilometrů v hodině.
Silný vítr zůstane na Příbramsku i o víkendu. Dnes večer se sice přechodně utiší, ale od sobotního rána bude opět postupně od západu zesilovat. Nejvíce pak bude foukat v neděli, kdy může vítr dosáhnout v nárazech rychlosti až 80 kilometrů v hodině, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Dnes má vítr v Česku dosahovat oproti víkendu menší rychlosti, maximálně kolem 70 kilometrů v hodině. Zejména ve vyšších polohách má místy tvořit sněhové jazyky. K večeru bude vítr slábnout, aby v sobotu opět zesílil.
Podle meteorologů v sobotu dopoledne zesílí nejprve na západě Čech a postupně i na ostatním území s výjimkou východu. Místy budou jeho nárazy kolem 80 kilometrů v hodině, na horách kolem 110 kilometrů v hodině. V neděli bude vítr ještě silnější a bude již na celém území ČR, přičemž nejvyšší hodnoty nárazů meteorologové očekávají v neděli v dopoledních a odpoledních hodinách. K večeru bude vítr zvolna slábnout, uvedli.
Upozornění ČHMÚ před vysokým stupněm nebezpečí velmi silného větru platí po celou neděli zejména pro Ústecký, Liberecký, Středočeský, Královéhradecký, Pardubický a Jihomoravský kraj, Prahu a část Olomouckého kraje a Vysočiny. Vzhledem k silnému větru lze v těchto regionech podle ČHMÚ očekávat poškození stromů či budov a také přerušení elektrického vedení. Silné poryvy větru, popadané stromy a větve mohou zkomplikovat dopravu, některé silnice mohou být kvůli tomu neprůjezdné. Lidem v této souvislosti meteorologové doporučují, aby pohyb venku i jízdu autem omezili, nezdržovali se a neparkovali zejména u starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Čím si připíjíme na Silvestra a Vánoce: prosecco, šampaňské nebo český sekt?
Bublinky patří k největším symbolům oslav. Na Silvestra i o Vánocích saháme po šumivém …
Zajímavosti
Last Vish Nite potřetí: Rocková a punková noc rozezní Příbram
Rock, punk a pořádná dávka energie. Už 30. prosince se v Příbrami uskuteční třetí …
Chovatelé musí být ve střehu kvůli ptačí chřipce
Rostoucí počet ohnisek ptačí chřipky a šíření nákazy může zasáhnout i Příbramsko. …
Sváteční past: Co dělat, když vám dojdou léky a ordinace je zavřená
Sváteční volno je pro většinu lidí čas klidu. Pro pacienty, kterým dojdou pravidelně …
Zdravotnictví
Tento týden nás čeká chladno a větrno, na hory dorazí i trvalejší sněžení
Pondělí 29. prosince začalo přesně podle předpovědí Českého hydrometeorologického …
Kompletní novoroční mozaika: co opozice přeje Příbrami do roku 2026
Z radnice už zazněla oficiální přání, své novoroční slovo přidala i naše redakce. Aby …
Nepřehlédněte
Ohňostroj chystá na Nový rok z velkých středočeských měst Kutná Hora a Kolín, Příbram bude bez ohňostroje
Z velkých měst ve středních Čechách přivítá nový rok tradičním ohňostrojem Kutná Hora …
Nové standardy sjednotí podobu a služby parkovišť P+R ve Středočeském kraji
Jednotná pravidla, moderní technologie a propojení do jednoho systému. Středočeský …
Nový klip hudebníka Kocouru se natáčel v Příbrami
Na tvorbě videoklipu k písni Prolomíme ledy se podílel třicetičlenný tým. „Klip má …
Podolský most a návrat staré Vltavy
Současná nízká hladina Vltavy odhaluje místa, která běžně zůstávají skrytá pod vodou. …
TIP NA VÝLET




