Silně foukat bude nejenom dnes, ale i celou sobotu, varují meteorologové
29. října 2021 (13:10)
foto: ilustr/pixabay
Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí původně platila pouze pro dnešek, nově ji ale meteorologové prodloužili do půlnoci ze soboty na neděli.
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) prodloužili platnost varování před silným větrem, který může zasáhnout část Česka, zejména Vysočinu a Moravu. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí původně platila pouze pro dnešek, nově ji ale meteorologové prodloužili do půlnoci ze soboty na neděli. Mírně se změnila také oblast, kde vítr s nárazy o rychlosti až 70 kilometrů v hodině hrozí.
Meteorologové ve čtvrtek vydali varování před větrem platné od dnešních 09:00 do půlnoci na sobotu. Varování se týká severu Vysočiny, jihu Pardubického kraje, Frýdlantska, Jesenicka, Bruntálska, Krnovska a jihovýchodu Moravskoslezského kraje. Jihovýchodní až jižní vítr tam může mít v nárazech rychlost až 70 kilometrů za hodinu.
V sobotu se varování meteorologů před silným větrem rozšíří o východ Vysočiny, jižní části Jihomoravského kraje, většinu území Zlínského kraje a o téměř celé zbytek Moravskoslezského kraje. Na Frýdlantsku by v sobotu už silný vítr foukat neměl.
V sobotu se varování meteorologů před silným větrem rozšíří o východ Vysočiny, jižní části Jihomoravského kraje, většinu území Zlínského kraje a o téměř celé zbytek Moravskoslezského kraje. Na Frýdlantsku by v sobotu už silný vítr foukat neměl.
V noci na neděli bude vítr podle meteorologů slábnout, ale později v neděli zřejmě opět zesílí. "Z toho důvodu se bude výstraha během soboty pravděpodobně ještě upřesňovat," uvádí ČHMÚ.
Kvůli silnému větru by lidé v ohrožených oblastech měli zajistit okna a dveře, upevnit volně položené předměty a zabezpečit skleníky. Meteorologové doporučují omezit horské túry a nevydávat se zejména na hřebeny hor.
Silný vítr zasáhl ČR také minulý týden ve čtvrtek. Klientům pojišťoven způsobil škody za téměř 100 milionů korun. Jde většinou o poškozené střechy, přístřešky, skleníky a pády stromů a větví. Bez proudu bylo několik set tisíc domácností.
Silný vítr zasáhl ČR také minulý týden ve čtvrtek. Klientům pojišťoven způsobil škody za téměř 100 milionů korun. Jde většinou o poškozené střechy, přístřešky, skleníky a pády stromů a větví. Bez proudu bylo několik set tisíc domácností.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory
Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká …
ZAJÍMAVOSTI
Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst
Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje …
DOPRAVA
Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti
Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a …
AKTUÁLNĚ
Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace
Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to …
AKTUÁLNĚ
Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů
Zimní údržba nové dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla pro tým Via Salis Operations …
DOPRAVA
Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší
Je nejmenší, ale zároveň nejodvážnější a možná i nejdrzejší sovou. Ano, řeč je o …
POZNÁVÁME BRDY
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz
Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel!
Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena …
KULTURA
Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše
V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce …
FOTOGALERIE




