13. 7. svátek má Markéta




Silné bouřky může dnes doprovodit krupobití a intenzivní déšť

27. května 2024   (11:30)
Silné bouřky může dnes doprovodit krupobití a intenzivní déšť
foto: pixabay

Přívalový déšť v bouřkách může zatopit podchody, podjezdy a sklepy, škody můžou způsobit větrem zlomené větve stromů.


V Čechách se dnes odpoledne a večer budou opět místy tvořit silné bouřky, které může doprovodit krupobití a intenzivní déšť. Za krátký čas může napršet i kolem 30 milimetrů vody. Na jihozápadě a západě se i vzhledem k předchozím srážkám mohou zvednout hladiny zejména menších řek. Ve východní polovině republiky budou případné bouřky na horách a budou slabší než na západě, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jeho upozornění před ojedinělým výskytem silných bouřek v západní polovině ČR platí od 12:00 do 20:00. "Doprovázet je budou zejména krátkodobé srážkové úhrny kolem 30 mm a menší kroupy do dvou centimetrů, které mohou přechodně vytvářet vrstvu," uvedli meteorologové.
Přívalový déšť v bouřkách může zatopit podchody, podjezdy a sklepy, škody můžou způsobit větrem zlomené větve stromů. "Nebezpečí mohou představovat i menší kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost především s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími předměty, hlavně větvemi. Při řízení vozidla v bouřce tedy snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," uvedli meteorologové.
Podle nich se budou bouřky vyskytovat i v dalších dnech, v případě potřeby o tom budou průběžně informovat.

Počasí v Česku má ode dneška podle meteorologů ovlivňovat od západu studená fronta, která bude zvolna postupovat k východu. V úterý budou kvůli tomu na českém území výrazné teplotní rozdíly. Zatímco v Čechách nebude odpoledne ani 20 stupňů a bude víceméně zataženo, na Moravě a ve Slezsku budou teploty ještě i nad letními 25 stupni. Bouřky, které se vyskytnou, budou mít podle meteorologů podobný charakter jako v uplynulých dnech.
Podle týdenní předpovědi ČHMÚ by nejméně deštivým dnem týdne měla být středa. Ve čtvrtek a pátek bude naopak srážek a oblačnosti poměrně dost. Také o víkendu čekají meteorologové přeháňky na většině území, ojediněle opět i bouřky. Nejvyšší teploty by se v sobotu a neděli měly pohybovat mezi 19 až 24 stupni Celsia.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. … PŘÍRODA Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního … SPORT Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září … Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní … AKTUÁLNĚ Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už … NEPŘEHLÉDNĚTE Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v … AKTUÁLNĚ Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring …
Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz